+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Dengeli ve düzenli beslenen çocukla beslenmeyen çocuk arasındaki farklar nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Dengeli ve düzenli beslenen çocukla beslenmeyen çocuk arasındaki farklar nedir?
  Beslenme hakkında bilgi?

  Arkadaşlar hemen bana beslenme hakkında bir kaç kısa bilgi verir misiniz?


  Sağlıklı ve düzenli beslenen çocuk daha çalışkan, daha zayıf, daha hareketli olurken. Düzensiz beslenen çocuklarda obezite başta olmak üzere pekçok rahatsızlık ortaya çıkabiliyor.

  Sağlıklı bir nesil yetişmesi ve ülkemizin hızla ilerleyen çağı yakalayabilmesi için, bebeklikten itibaren yaşamın her döneminde yeterli ve dengeli beslenme sağlanmalıdır. İnsanlar yetersiz beslendikleri zaman büyüyemezler, sağlıklarını koruyamazlar, mutlu ve başarılı bir yaşama ulaşamazlar.

  Ancak yetersiz beslenmenin yanı sıra aşırı beslenme de sağlığımızı bozabilir. İhtiyaçtan fazla besin tüketimi çağımızın en önemli ve yaygın hastalıklarından olup yaşamımızı tehdit eden şişmanlık(obesite), şeker hastalığı (diyabet) ve kalp hastalığı gibi hastalıklara neden olur.
 2. Ziyaretçi

  çok doğru ve güzel söylemiş
 3. Fatma
  Administrator
  Özelikle çocukların gelişim çağnda beslenme önemlidir. Haftada mutlaka bir defa deniz ürünleri tüketmek gerekir. Çocuklarada süt içme alışkanlığı edinmeliyiz.
 4. Eleman
  Devamlı Üye
  Düzenli ve dengeli beslenen çocuk daha başarılı daha çalışkan daha zeki olur aynı zamanda obez olma ihtimali olmaz. Düzensiz ve dengesiz beslenen çocuklarda ise aşırı şişmanlık şişmanlığa bağlı hareketsizlik oluşur.

 5. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Dengeli ve düzenli beslenmek çok iyi bir çok hastalığı da önüne geçer çocuklar çok yemek yerse çocuklarda ilerleyen yaşta sorun olur bu yüzden çocukların yeme alişkanliği olmalı

+ Yorum Gönder


dengeli ve düzenli beslenen ve beslenmeyen çocuğun arasındaki fark,  dengeli beslenen ve beslenmeyen çocuğun arasındaki fark,  dengeli ve düzenli beslenen çocuğun gelişimi,  dengeli ve düzenli beslenen ve beslenmeyen çocuğun gelişimi,  dengeli ve düzenli beslenen çocuk,  çocuğun dengeli ve düzenli beslenmesi