+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Bebekler Nelerden Korkar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bebekler Nelerden Korkar
  Bebekler Nelerden KorkarKısaca

  Arkadaşlar sizce bebekler nelerden korkar bana hemen kısa bir şekilde açıklar mısınız?

  bebek2vr.jpg

  Korku; görünen ya da görülmeyen yani iyi kavranılamayan olaylar karşısında gösterilen doğal bir tepkidir. Her bebekte görülebilen normal bir duygudur. Bebeklik döneminde yüksek ses, yalnız kalma, yabancı kişi, ani yer değiştirme, hızlı hareket asansör, salıncak, hayvanlar, karanlık oda, tüylü oyuncaklar korkuya neden olur.
  Bebekler, çocuklara göre uyaranlar karşısında daha fazla korkarlar. Bebekler büyüdükçe korkuları azalır ve ancak niteliksel olarak farklılaşır. Genellikle altı ay ile bir yaş arasında yabancı kişilere karşı olan korku davranışı daha sonra giderek azalır ve kaybolur. 18 aylık bir bebek yabancı ile karşılaştığında annesinin kucağında ise başını göğsüne dayar veya annesine koşar ve yabancıdan uzaklaşır. Kendini güvende hissettiğinde ancak yabancı ile iletişim kurar ona gülümser, elini uzatır.
  2 yaşından itibaren korkunun koşullanma yoluyla öğrenildiğini görürüz. Anne ve baba neden korkuyorsa çocuk da ondan korkar. Anne sürekli ‘orası karanlık gitme’ dediğinde karanlıktan korkacaktır. Büyük kardeşlerin bazen korku davranışına örnek olması, anlatılan öykülerden etkilenmeleri de söz konusudur.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Uykudan korkarak, ağlayarak uyanma çocuklarda sıkça karşılaşılan bir uyku problemidir. Eğer bu problem sık oluyorsa mutlaka doktora gidilmeli
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Korku bir tepki şeklidir. Bebekler gördükleri yada görmedikleri şeylerden korkup tepki gösterebiliyorlar. Bebekler yalnız kalmaktan, yabancılardan, yeni bir yere gitmekten bazı oyuncaklardan, hayvanlardan, karanlıktan ve yüksek sesten korkabiliyorlar.
+ Yorum Gönder


en güzel oyuncak bebekler,  bebek oyuncakları,  yeni dogmus bebek neden korkqr