+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Çocuk Sağlığı Forumunda Bal Çocuklarda ,öksürüğü Keser Mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bal Çocuklarda ,öksürüğü Keser Mi
  Bal Çocuklarda ,öksürüğü keser mi kısaca

  Arkadaşlar sizce bal çocuklarda öksürüğü keser mi bana kısaca açıklar mısınız?

 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Bal öksürüğü iyi geliyor mu
  Yapılan bir araştırmada yatmadan önce çocuklara bir çay kaşığı bal vermek, hem öksürüğün yarattığı şikayetleri azaltıyor hem de daha rahat uyumalarına yardımcı olabiliyor.
  Bir yaşından küçük bebeklere bal önerilmezken, boğaz enfeksiyonu ve öksürüğü olan 2 ile 5 yaş arasındaki bebeklerde yatmadan önce bir kaşık bal yedirilebileceği, bunun önemli ölçüde rahatlama sağladığı ortaya çıktı.
  Pediatrics Journal, dergisinde yayınlanan araştırmada yüksek antioksidan seviyesi olan balın öksürük şurupları için bir alternatif olabileceği belirtildi.
  300 boğaz enfeksiyonu yaşayan çocuk üzerinde yapılan araştırmada, çocukların üçte ikisine bir kaşık okaliptus balı ve birkaç farklı çeşit bal yedirildi. Bazılarında ise sadece plasebo kullanıldı.
  Ailelerden baldan önce ve sonrası karşılaştırılarak, çocuklarının uyku durumunu değerlendirmeleri istendi. Aileler hangi tür olursa olsun bal yediren çocuklarının uykusuna on üzerinden 9-10 puan verdi.

 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Bal çocuklarda öksürüğü keser çünkü balın boğazı yumuşatma etkisi vardır balın içine toz zencefil katıp iyice karıştırıp çocuğunuza verirseniz kısa sürede iyileşmiş olduğu göreceksiniz.
+ Yorum Gönder