+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Çocuk Yemekleri Forumunda Çocuk Yemekleri Kıymalı Kapuska Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ebubekir Abdullah
  Devamlı Üye

  Çocuk Yemekleri Kıymalı Kapuska
  Çocuk Yemekleri Kıymalı Kapuska
  4 porsiyon

  2-3 kaşık sıvıyağ
  1 soğan
  1 havuç
  100 gr kıyma
  400 gr kıyılmış beyaz lahana
  1 tatlı kaşığı salça, tepeleme
  2 kaşık pirinç ya da bulgur
  1,5-2 bardak sıcak su
  1 çay kaşığı tuz
  Karabiber,kırmızıbiber
  Geniş bir tencerede yağı ısıtın. Yemeklik doğranmış soğan, sarımsak ve havucu aynı anda atıp bir güzel kavurun.
  Kıymayı ekleyin ve kavurmaya devam edin. Kıyma iyice kavrulunca salçasını, tuz ve baharatlarını ekleyip biraz daha kavurun.
  Kıyılmış lahanayı ekleyin. Bir iki çevirip suyunu koyun, üzerinden pirinci serpin ve ağzı kapalı kısık ateşte 25-30 dakika pişirin.

  Kıymalı sebze yemeklerini hep bu şekilde pişiriyorum. Çalışmaya başlayınca aşçılarımızdan gördüğüm, benim daha önceden pek dikkat etmediğim, çok basit gibi görünen ama çok şey farkettiren pişirme sırasında yaptığım bir değişiklikle hepsi de çok güzel oluyor. Olay; önce soğan, sarımsak ve havucu birlikte kavurmak, sonra kıymayı eklemek. Ve kavurma işlemini çok çok iyi yapmak. Sonra istediğin sebzeyi ekle. Salçası, baharatı… Suyunu fazla koyar sebzeleri de küçük doğrarsan olur sana kıymalı sebze çorbası. Önce soğan, havuç, sarımsak; sonra kıyma… Çok iyi kavur, salçada cimri davranma. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  şuan malzemesini vereceğim kıymalı kapuska yemeği 4 kişiliktir :2-3 kaşık sıvı yağ 1 soğan 1 havuç 100 gr kıyma 400 gr kıyılmış beyaz lahana 1 tatlı kaşığı salça, tepeleme kaşık pirinç ya da bulgur 1,5-2 bardak sıcak su 1 çay kaşığı tuz.
+ Yorum Gönder