+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Ekosistem Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Ekosistem Özellikleri

  Ekosistem Özellikleri Nelerdir ?

  En büyük ekosistem Dünya’dır. Dünya’da irili ufaklı farklı özellikte çok sayıda ekosistem çeşidi bulunur. Dünya, ekosistem daha küçük ekosistemlerin birleşmesiyle oluşur.Her ekosistemin kendine özgü özellikleri vardır, ekosistemde yaşayan canlı çeşitleri ve ekosistemlerin büyüklükleri farklı olabilir.
  Ekosistem Özellikleri Nelerdir.jpg
  Ekosistemler kara ve su ekosistemleri olarak iki gruba ayrılırlar.
  Kara ekosistemleri çöl, orman, çayır, mera, mağara, tundra, vadi, bataklık, kent ekosistemleri gibi daha küçük ekosistemlere ayrılır.

  Su ekosistemleri de dere, nehir, göl, pınar, baraj, deniz, havuz, okyanus ekosistemleri gibi daha küçük ekosistemlere ayrılır.

  Ekosistemlerdeki ışık, yağış, nem, rüzgar, sıcaklık ve iklim özellikleri o ekosistemdeki bitki örtüsü ile hayvan çeşitliliğini belirler. Bu yüzden canlıların ekosistemlerdeki çeşitleri ve dağılışları farklıdır.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Ekosistem, belirli bir alanda bulunan canlılar ile bunları saran cansız çevrelerinin karşılıklı ilişkileri ile meydana gelen ve süreklilik arz eden sistemlere ekosistem denir. Aynı zamanda besin ağı ile şekillenir.
+ Yorum Gönder


ekosistemin özellikleri,  ekosistem özellikleri,  kara ekosisteminin özellikleri,  ekosistemin ozellikleri,  ekosistem ozellikleri,  ekosistemlerin özellikleri