+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Coğrafyada antrepo ne demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Coğrafyada antrepo ne demek
  ANTREPO VE ÇEŞİTLERİ  Antrepo, gümrük vergisine konu olup da henüz vergi ve resimleri ödenmemiş malların korunduğu, gerekiyorsa küçük tamamlayıcı işlemlerin yapıldığı gümrük binalarına yakın olan bir tür depodur.
  antrepo-ve-e-tler-.png
  Ulusal lojistik Antrepo kelime olarak Fransızca’dan dilimize geçmiştir ve kelime anlamı olarak gümrüklere gelen ticari eşyanın konulduğu, korunduğu yer, ardiye anlamlarına gelmektedir. Antrepo gümrük gözetimi altında bulunan eşyanın konulması amacıyla kurulan ve kuruluşunda aranılacak koşulları ve nitelikleri yönetmelikle belirlenen yerlere denir. Ayrıca antrepolar eşyanın gümrük mevzuatında düzenlenen şekilde konulması halinde süresiz kalabildiği ve eşyanın antrepoda kaldığı süre içerisinde eşyaya terettüp eden vergilerin ödenmediği bir gümrük rejimidir.

  Antrepo Çeşitleri[değiştir | kaynağı değiştir]
  Antrepolar; gümrük gözetimi altında bulunan eşyanın veya izin verildiği durumlarda ihraçeşyasının konulduğu genel ve özel antrepolar olmak üzere ikiye ayrılır[1] . I. Özel Antrepo: Sadece antrepo işletmecisine ait eşyanın konulabildiği gümrük antrepolarıdır. Özel antrepolar C, D, E Tipi olmak üzere kendi arasında 3’e ayrılır. II. Genel Antrepo: Eşyanın konulması için herkes tarafından kullanılabilen gümrük antrepolarıdır. Genel antrepolar A, B, F Tipi olmak üzere kendi arasında 3’e ayrılır
 2. CANGÜLER
  Bayan Üye

  antrepo bir ticaret terimidir. genellikle başka ülkelere mal ihracı yapan şirketin sınır kapısında işlemlerinin gerçekleştirinceye kadar malın tutulduğu koruma anlanı demektir.
+ Yorum Gönder


antrepo bozkir nedir