+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Coğrafyada boyun ne demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Coğrafyada boyun ne demek

  BOYUNLA İLGİLİ KISA BİLGİ  Boyun omurlarının dejenere olmasına yol açan hastalıklar hakkında bilgimiz hala fazla değildir. Bazı kimselerde hiç görülmediği halde bazılarında yıpranmayı neyin başlattığı, nasıl ilerlediği hakkında bilmemiz gereken hususlar vardır.
  Bu nedenle, her türlü harekette omurgada meydana gelen mekanik değişiklikler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Boyun hareket halinde iken çekilen röntgen filmleri banda alınıp televizyon ekranında birçok defa oynatılarak incelenmelidir. Bugün sadece değişik seviyelerde boyun dönüşleri kabaca ölçülmüş bulunmaktaysa da ayrıca boyunun çeşitli kısımlarında hareket halinde iken meydana gelen zorlamalar da analiz edilmelidir. Boyun ağrısının tedavisi, bilimsel bilgiye değil de başarısı tecrübelerle görülmüş yöntemlere dayanır. Boyun hareketleri veya elle tedavi sonucu hastanın rahatlamasını nelerin sağladığını tam olarak anlamak ve sıcaklık uygulandığında ağrı ve sancının neden dindiğini, tutulmanın neden geçtiğini bilmek zorundayız. En iyi tedavi yönteminin bulunması için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanarak deneyler yapılmalıdır.
 2. GÜLDEREN
  Üye

  coğrafyada boyun iki dağın yanyana gelerek aralarındaki deve hörgücüne benzeyen çıkıntı ve o çıkıntının oluşmasıyla boyun oluşur boyun olması için iki dağ yada iki tepenin birbirine birleşmeleri gerekmektedir
+ Yorum Gönder


boyun ne demek