+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Rüzgarüstü Adaları Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Rüzgarüstü Adaları Hakkında Bilgi
  Rüzgarüstü Adaları Hakkında Bilgi


  Rüzgarüstü Adaları Hakkında Bilgi.jpg
  Rüzgarüstü Adaları
  Küçük Antillerin güney bölümünü teşkil eden , Atlantik Okyanusu ve Karayip Denizi arasında bulunan ada topluluğu . Adalar 12°-15°40 ' kuzey paralelleriyle 60°48 '-61°48 ' batı meridyenleri arasında kalır . Toplam arazi 3500 km2yi geçmez . En büyük adalar Dominica , Martinique , Greneda Grenadines , St . Lucia , St . Vincent 'tir .

  Rüzgarüstü Adalarının en büyüklerinden olan Dominica , 1493 'te Christopher Columbus tarafından keşfedilmiş , bundan sonraki on sene içerisinde adaların tamamına www.alasayvan.net/ Avrupalılar girmiştir . Çeşitli tarihlerde İspanyol , İngiliz , Hollanda veFransız hakimiyetinde kalan bölge 1783 Versailles Antlaşması ile İngiltere 'ye verilmiştir . Adalar 'ın 358 . 000 kişilik toplam nüfûsu Afrikalı , Yerli , Fransız , Portekizli , İngiliz ırklarının melezi olan bir ırktan meydana gelir . Halkın çoğu tarım sektöründe çalışır . Rüzgarüstü Adalarının tamamı Karayib ikliminin tesiri altındadır .
 2. Meryem
  Bayan Üye

  tarif ederken başka bir ada üzerinden tarif edilmiş tabiki koordinat vermek doğru olmayacka ama windward adaları olarak da bilinirler küçük antilin güneyinde bulunuyor
+ Yorum Gönder