+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Coğrafya Forumunda Evrenin oluşumu ile ilgili öne sürülen yargılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Evrenin oluşumu ile ilgili öne sürülen yargılar

  Evrenin Oluşumu İle İlgili Öne Sürülen Yargılar Nelerdir Biliyor Musunuz?


  Büyük Patlama: Gaz ve toz bulutu halinde olan evrenin büyük bir patlama sonucu oluştuğuna yönelik teori. Patlamaya neyin neden olduğu açıklanamıyor.

  Evrenin oluşumunu açıklamada kullanılan bir teori türü. Teoriye göre, evren günümüzden en az on milyar yıl önce, çok yüksek sıcaklık ve yoğunluktaki bir yapıdan büyük bir patlama sonucu oluşmuş olup, bu yapıdan, söz konusu patlama ve genişleme sonucunda, en hızlı hareket eden kütleler en dışta, daha yavaş hare*ket edenler ise en içte olmak üzere, bir yayılım başlamıştı.


  evrenin olusumu.jpg

  Metaverse Teorisi: Milyonlarca evren var. Ancak içlerinde en mükemmel olanı bizimki ve yaşam sadece burada mevcut.
  Evrensel Tasarım: Vanilla Sky, The Matrix filmlerindeki gibi evrenimiz bir başka varlık ya da topluluk tarafından oluşturulmuş bir simulasyondan ibaret.

  Yaratılış teorisi: Tek tanrılı dinlere göre evren Tanrı'nın "Ol" demesiyle meydana geldi. Bu, Büyük Patlama'ya yol açan nedenin de ta kendisi.Metafiziksel düşüncede vahiy otorite ya da inanç temeli üzerinde varolduğu kabul edilen, varlık ve değerin kaynağı olan mutlak, zorunlu, yüce varlık. Doğanın bir parçası olmayan, ama doğanın yaratıcısı ya da nedeni olan, zaman ve mekan kavramlarının kendisine uygulanamayacağı, varlığa gelmiş olduğu düşünülemeyen, doğadan çok daha kudretli ve mutlak iyi olan doğaüstü, ezeli-ebedi ve sonsuz varlık.
 2. Meryem
  Bayan Üye

  bing beng diye tabir edilen büyük patlama oldu şimdiki evren oluştu aslında allah ol dedi oldu yaratıcı istedi yani yoksa bunlar zaten tahmin edilen sebepler
+ Yorum Gönder