+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Cumhuriyet Tarihi Forumunda İsmet inönünün cumhurbaşkanlığı döneminde laiklikten sapmalar nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  İsmet inönünün cumhurbaşkanlığı döneminde laiklikten sapmalar nelerdir
  İsmet inönünün cumhurbaşkanlığı döneminde laiklikten sapmalar nelerdir

  İsmet inönünün cumhurbaşkanlığı döneminde laiklikten sapmalar hakkında bilgi

  İsmet inönünün cumhurbaşkanlığı döneminde laiklikten sapmalar ilgili yazı  türkiye'yi ikinci dünya savaşı'na sokmamak için epey gayret göstermiş devlet adamı..

  (nature, 06.06.2011 05:57)  kendi milletini düşman ilan eden devlet adamı.

  kafileyi durdurdum. subayları bir kenara topladım. içinde bulunduğumuz vaziyeti bilesiniz. padişah düşmanınızdır. yedi düvel düşmanınızdır. bana bakın, dedim. kimse işitmesin millet düşmanınızdır'

  (idris küçükömer’in 'düzenin yabancılaşması' 86-87 s.)
  (17 mayıs 1968 tarihli ulus gazetesi inönü hatıraları)

  (efulim, 21.06.2011 11:45)  başbakanlığa gelene dek enflasyon denen şeyden haberi olmayan insan. chp ekolünü başlattığı için hoşgörüyoruz tabii. bi de türkiye'ye çok partili sistemi getirdiği söylenir ama ciddiye alan yoktur tabii chpliler dışında.

  (genç kızların sevgilisi, 21.06.2011 20:52)  kanuni sultan süleyman'ın saltanat rekorunu 50 yıl chp genel başkanlığı yaparak deviren milli şefimiz. türk devrimlerinin günah keçisi.

  (efulim, 21.06.2011 21:29)  adnan menderesin koltuktan indirilmesi için elinden geleni yapıp, seçimle elde edemeyeceğini anladığı iktidarı bir zamanlar komutanı olduğu ordu sayesinde almaya çalışmanın yanında, adnan menderesin idam kararı çıkınca timsah gözyaşları dökmekten utanmamış tarihimizin yüz karası.

  (nick nick diye nicesine sarıldım, 21.06.2011 21:36)  din istismarı yapmayan tek lider olduğu söylenmekte olan insan.

  din istismarı yapmayan dindar: ismet inönü

  başbakan recep tayyip erdoğan'ın seçim mitinglerindeki "buram buram din istismarı" kokan konuşmaları, bana, 50 yıl kadar önce dp lideri başbakan adnan menderes'in konuşmalarını anımsattı.

  dün rahmetli menderes'in, bugün ise -sıkça kendini menderes'le özdeşleştiren- sayın recep tayyip erdoğan'ın "ağır dinsel söylemleri", yakın tarihin bir başka ismini, rahmetli ismet inönü'yü akla getirmektedir.

  inönü, türk demokrasi tarihinin "dinsel söyleme başvurmayan" belki de tek politikacısı olarak, çok saygın ve özel bir yere sahiptir.
 2. Acil

  İsmet inönünün cumhurbaşkanlığı döneminde laiklikten sapmalar nelerdir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder