+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Dekorasyon Forumunda Kış Bahçesi Perdesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gökçee
  Devamlı Üye

  Kış Bahçesi Perdesi
  Kış Bahçesi Perdesi Hakkında Kısa Bilgi


  k-bah-esi-perdesi.jpg


  Kış bahçesi perdesi, kış bahçelerinin tavan ve yan çephelerinin perdelenmesinde, dekorasyonunda kullanılan perde sistemleridir.

  Bahçelerin kışın ya da yağışlı havalarda da kullanımda olmabilmesi açısından son yıllarda, restorant, cafeterya, otel, konut ve villa, işmerkezi, fabrika bahçelerinin (ya da çatı katlarının) mevsimlere uygun şekilde dönüştürülebilmesini sağlayan mekanik sistemlere kış bahçesi denmektedir.

  Cam ve profillerden oluşturulan kış bahçelerinin dekoratif, estetik açıdan vazgeçilmesi ise kış bahçesi perdeleridir.

  Kış bahçesinde kullanılacak perdenin seçiminde müşterinin tercihinin yanı sıra, estetik, filtreleme ve gölgeleme, uygulama alanının uygunluğuna göre hangi sistemin kullanılacağına karar verilir.

  Kış bahçelerinde genellikle Sunscreen (güneş kırıcı), bambu, hasır, ahşap stor, plise ve duette perde kullanılmaktadır. Kış bahçesi perdesi manuel kontrollü de üretilebilmesine rağmen genellikle motorlu ve kumandalı tercih edilmektedir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Kış bahçeleri genelde cam tavanlı ve camdan yapılmış duvarlar ile kaplanır. Bu camların perdelenmesinde kullanılan dekorasyon perdeler ile yapılmaktadır. Kış bahçeleri yağışlı havalarda kullanım alanı sağlaması amacı ile kafe ve restorantların üst katlarında yer almaktadır.
+ Yorum Gönder


kis bahcesi kalin kisa perde