+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Dekorasyon Forumunda Şık Balkon Dekorasyonu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Şık Balkon Dekorasyonu
  Şık Balkon Dekorasyonu

  Balkon dekorasyonu yaparken önerileriniz nelerdir?
  Evlerimizin bu zevkli köşelerini, yapacağımız doğru ve isabetli dekoratif seçimle mükemmel hale getirebiliriz.

  •Öncelikle, balkonumuza uygun güneşlik seçerek işe koyulmalıyız. Balkon dekorasyonunda ilk adım budur.
  •Balkonumuzun yer döşemesi de sağlığımız açısından da oldukça önemli bir husustur. Buraları için tahta ağırlıklı laminant türü döşemelik malzemeleri tercih etmeliyiz. Bunun üzerine de sade ya da renkli figürleri olan kilim ve benzeri eşyaları serebiliriz.
  •Balkonlarda kullanacağımız malzemelerin soğuk-sıcak ve yağışa dayanıklı malzemeler olmasında mutlaka fayda var.Ayrıca balkonlarımızda kullanacağımız malzemelerimiz kolay taşınabilecek ve katlanabilecek özellikte olmalıdır. Yani fazla yer işgal etmeyecek şekilde olması dekorasyon açısından oldukça önemlidir.
  •Balkonlarda, raflı dolaplar ve saksılı bitkiler kullanılabilir. Saksılarda çeşitli bitki ve sebzelerde yetiştirilebilir. Bu bitkiler,balkonumuzun koşullarına uygun, fazla büyümeyen, aşırı hassas olmayan ve budaya bileceğimiz bitkiler olmalıdır. Balkonumuza bambaşka bir görüntü ve zevk verecektir bitkiler.
  Sıcaktan bunaldığınızda azda olsa, hafif bir esintiyle ferahlayacağınız balkonunuzun olması ve hafif bir meşguliyet, siz farkında olmasanız da hayatınızı güzelleştiren önemli bir husustur. Dekorasyon noktasında ise balkonunuzun kullanım alanına göre tercihlerde bulunmak en iyi sonuçları verecektir.İşte sizlere fikir verebilecek bazı balkon dekorasyon örnekleri;

  Şık Balkon Dekorasyonu.jpg 2. Sultan
  Devamlı Üye

  Şık bir balkon dekorasyonu yapmak istiyorsanız balkonunuzu süslerle ve çocuğunuzun eğlenmesi için duvarlara süs koyabilirsiniz.Şık bir balkon için en güzeli kahvaltı masasını balkona yerleştirmektir. Çiçeksiz bir balkonda olmaz en güzel çiçekleri de balkonun köşelerine yerleştirebilirsiniz.
+ Yorum Gönder