+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Dekorasyon Forumunda Evinizi Boyamadan Önce Dikkat Edilecek Hususlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. sen_AY
  Devamlı Üye

  Evinizi Boyamadan Önce Dikkat Edilecek Hususlar
  Evimizi Boyanmadan Neler Yapmalıyız?

  Evinizi Boyamadan Önce Dikkat Edilecek Hususlar.jpg

  Evinizi boyamak için renk seçerken içgüdülerinize güvenemiyorsanız en sevdiğiniz ressamın favori resimlerinden birini ilham olarak seçin ilk önce. Deneme yanılmadan korkmayın. Boyamak için seçtiğiniz duvarın bir kısmını geçici bir süre için düşündüğünüz renge boyayın. Deneme alanını çok küçük tutmayın ki fikir edinebilirsiniz. Bir hafta boyunca o renge alışmaya çalışın bakalım hafta sonunda hala içinize siniyor mu?

  Eğer bir rengin açık ve koyu tonları arasında kararsız kaldıysanız her zaman koyu olanı seçin -eğer beğenmezseniz biraz beyaz katıp rengi açmanız mümkün olacaktır.

  Birkaç renkten oluşan bir kombinasyon kullanacaksanız seçtiğiniz renkler yaklaşık aynı yoğunlukta olmalı. Aynı değerdeki pek çok renk, örneğin pastel tonları, rahatlıkla beraber kullanılabilir.

  Kartonpiyerleri, kapı ve pencere pervazlarını değişik bir renge boyayarak ortama canlılık, beklenmedik bir espri katabilirsiniz. Beyaz hemen hemen her renkle iyi bir kontrast oluşturur ve diğer renkleri yumuşatır. Bu özelliğinden dolayı örneğin kartonpiyerlerde beyaz kullanmak tercih edilmektedir.

  Bütünlük sağlamak için elinizden geldiğince evinizin iç duvarları ile dış duvarlarının renk uyumu içinde olmasına özen gösterin.

  İleride badananızı yenilemek istediğinizde kim bilir hangi renkti, ne markaydı diye sızlanmamak için bir karton parçasının üzerine kullandığınız tüm boyalardan örnek alın ve altına markası ile boya numarasını veya ismini not edin. Pişman olmayacaksınız! 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İsterseniz siz evinizi boyaya bilirsiniz. Kokkocaman bir evde bunu yapmadan öne kendinize küçük bir oda yada duvar belirleyin. Bu boyaların en küçük boylarından sevdiğiniz bir yada birkaç rengi satın alabilir ve seçdiğimiz duvara uygulayarak hangisinin daha iyi duracağı hususunda kararlar verebilirsiniz. Renk seçimi için Marshall Boya Kartelası konumuza bakabilirsiniz.

  Aslında boyanacak duvarda çatlaklar varsa giderilmesi alçı ile kapatılması ve pürüzlü yüzeylerinde zımparalanması gerekmekte ama biz şimdilik sadece renk seçeceğimiz için bunları atlıyoruz. Rengarenk aldığımız renklerden bir tanesini gözümüze kestirdikten sonra küçük odamızın bir duvarını rulo yardımı ile boyuyoruz. Unutmayın deneme yapıyoruz. En çabuk kuruyon boya akrilik boyadır 30 dakikadar kurur arkadaşlarım ve sonraki uygulamayı ise 6 saat içinde yaparak renginizin seçimini yapın. Güzel yada kötü oldu diye bakmayın önemli olan duvardaki renk uyumu ise bunu başardınız.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Evinizi boyamadan önce iyi ve kaliteli bir boya seçin. Evinizi boyayacağınız boyanın rengini seçin ve evinizi boşaltıp yerlere naylon serdikten sonra evinizi siz bile boyayabilirsiniz. Evinizi boyarken farklı renkler denemekten korkmayın ve yeniliklere açık olun
+ Yorum Gönder