+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Milli kültür ile ilgili sözler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Milli kültür ile ilgili sözler

  Bir milletin kültürünün önemi, o milletin siyasi varlığının sonucu ile doğru orantılıdır. Bu bakımdan bir milletin milli kültürünü bilmesi için siyasi istiklalini elinde tutması gerekir. İşte bunun için siyasi istiklal söz konusu olduğu zaman, ne kadar ağır olursa olsun, hiçbir fedakarlıktan çekinilmemelidir. ~ Adolf Hitler
  Cevap: Milli kültür ile ilgili sözler frmacil sayfa 2iki Cevap: Milli kültür ile ilgili sözler

 2. Ziyaretçi
  Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir

  Bir milletin kültür seviyesi, üç sahada; devlet, fikir ve ekonomi sahalarındaki faaliyet ve başarı neticelerinin kazancıyla ölçülür.
 3. Ziyaretçi
  Genel kültür unsurlarının toplumlarda, nesilden nesile kalan, toplumun özelliğini oluşturan ve bu özelliği yansıtan şekilleri, "millî kültür unsurları" olarak kabul edilmektedir. Meselâ "dil" bizini için bir genel kültür unsuru, "Türkçe" ise bir millî kültür unsurudur
 4. Ziyaretçi
  Türk Milletinin varlığını biliyorsa, bu milletin dünya milletleri içinde saygın bir yeri olduğuna inanıyorsa, kendi milletinin insanına bir ayırma ve kayırma halinde öncelik verebiliyorsa, milleti için fedakarlık yapabiliyorsa; "Milliyet-Millet-Milli Kültür" bağı kurulmuş demektir.

 5. Ziyaretçi
  mili kültürle ilgili sloganlar

  Türkiye Cumhuriyeti çocukları, kültürel insanlardır. Yani hem kendileri kültür sahibidirler, hem de bu özelliği muhitlerine ve bütün Türk milletine yaymakta olduklarına kanidirler.

  Millî kültürün her çığırda açılarak yükselmesini Türk Cumhuriyetinin temel dileği olarak temin edeceğiz

 6. Ziyaretçi
  Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden mâna
  çıkarmak, uyanık davranmak, düşünmek, zekâyı terbiye etmekt

 7. Ziyaretçi
  kızın emeğine saygı madem ki anlamsız başka yerden alsaydınız kendini çok beğenmişler var ya hani o saygısızlık yapıp beğenmeyen arkadaşlar çok nankörsunuz:/

 8. Asel
  Bayan Üye
  Atatürk’ün Milli Kültüre Verdiği Önem İle İlgili Sözleri

  “Şimdiye kadar izlenen öğretim ve eğitim yöntemlerinin milletimizin gerileme tarihinde en önemli bir sebep olduğu inancındayım. Bunun için bir millî eğitim programından söz ederken, eski dönemin hurafelerinden ve doğuştan var olan özelliklerimizle hiç de ilişkisi olmayan yabancı fikirlerden, doğudan ve batıdan gelebilen bütün etkilerden tamamen uzak, millî ve tarihî karakterimizle orantılı bir kültür kastediyorum. Çünkü millî dehamızın tam gelişmesi, ancak böyle bir kültür ile temin olunabilir. Gelişigüzel bir yabancı kültürü, şimdiye kadar izlenen yabancı kültürlerin yıkıcı sonuçlarını tekrar ettirebilir. Kültür, zeminle orantılıdır. O zemin, milletin karakteridir.” 1921 (Atatürk’ün S.D.II, s.16-17)

  “Milletimizin dehasının gelişmesi ve bu sayede lâyık olduğu uygarlık düzeyine ulaşması, şüphesiz ki yüksek meslekler sahiplerini yetiştirmekle ve millî kültürümüzü yükseltmekle mümkündür.” 1922 (Atatürk’ün S.D.I, s.224)

 9. Ziyaretçi
  Atalarınızın kanlarıyla yuğrulmuş bu toprağı "vatan" biliyorsa, havasını, suyunu, toprağını, taşını, çiçeğini, ağacını kendi öz malı olarak görüyor, seviyor ve koruyorsa, gerektiğinde vatanı için ölebiliyorsa; "Milliyet-Vatan, Milli Kültür" bağı kurulmuş demektir.

 10. Ziyaretçi
  banada yardımcı oldu çok teşekkürler

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu


milli kültür ile ilgili sözler,  milli kültür ile ilgili özlü sözler,  milli kültür ile ilgili güzel sözler,  ulusal ile ilgili cümle,  milli ile ilgili cümle,  milli kültürümüz ile ilgili sözler