+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Sakla samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sakla samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon
  iyi bir kompozisyon istiyorum ve çok çabuk olursa sevinirim 2. HARBİKIZ
  Moderator

  SAKLA SAMANI GELIR ZAMANI

  Bir Arkadasimiz bir sey isterse vermeyiz, ama bir kalem veya silgi isteriz. O da bize vermez. Komsunun oglu veya kizini okula savacak kitabi yoksa komsununda varsa vermeli, zamani gelince o da ona verir. Turkiye Irak'a odunc silah vermezse Turkiye'de bir savasa girdiginde Irak'in aklina sipadanak gelir ve Turkiyeye yardim eder. Ornegin Spor kulupleri Trabzonspor Fenerden odunc para vermesi lazim,vermese bile Fenerin Trabzonspora isi duser. Zamani geldiginde Trabzonda Fenere vermez. Buyuk Turk gencleri birbirine bir ev kiralar,zamani gelince o evi veren buyuk Turk gencinin alin terini,emegini eline koymalidir. Bir ailenin inegi hastalanmis veteniren aramaya koyulur. Diger komsunun evinde telefon vardir. Telefonu acmaya izin vermez inek orada olur. Aradan yillar gecer o telefonu acmaya izin vermeyen komsununun oglu hastalanir. Aha iste simdi zamani geldi. Onun evindeki telefonu bozuldu. Onun evinde telefon var ve telefon acmaya gidemez. Ya iste saklasaydin samani gelirdi simdi zamani
 3. Ziyaretçi
  Köyde samanı doğrayıp samanlığa koyarlar. Sonra bir iki yıl sonra o samanı ağırbaşlı hayvanlarımıza yediririz ve onlar da bize gereken ürünleri verirler. Sakladığımız samanı hırsızlar yahut teröristler çalıp çırpıp götürmezse en sonunda bir vakit zamanı gelir. (İlyas/Ortaokul-1)
 4. Ziyaretçi
  Yeni bir şey saklayınca zamanı eninde sonunda gelecektir. Saman hayvanların yemeyidir. Çimenlerin kurumasıyla çimenler sararır, saman oluşur. Samanlarda bazı yerlere satılmaya gider ve ordan hayvanlarını alan insanlar samanlarını kiloyla alırlar ve bitince yine alırlar.

 5. Ziyaretçi
  Köylerde çok çimenler vardır. Onların kurumasıyla saman oluşur ve oradan imalat yerlerine gider. Gün geçtikçe onlar satılır. Kurban bayramı gelince hayvanlar kesilir ve etleri afiyetle yenir.

 6. wolf155
  Yeni Üye
  Bazı hayvanlar dişi ise onların yavruları olur. Dişi hayvanlar yavrularını emzirirler ve dişi hayvanlar aç kaldıysa ona saman verirler. Hayvanı varsa onu tarlaya getirir, onu gezdirir, tozdurur. Ot yedirirler ve akşam olunca onları yerine getirirler. Onları mışılca uyuturlar.

 7. Ziyaretçi
  wolf benden sana bir kompozisyon yazayım

  Saklıcaksın Zamanı Gelıcek Zamanı. Ama Saman Kurucak Inekler Yiyecek.Aslında Zaman'da Vakittir. Vakit Nakittir. Nakit Paradır. Para Paradır.

  Herşeyi Zamanında kullanman lazımdırki. Bir Vakitin Zamanın Olsun. Ama Birşey Varki Sen Suan Ödevını Yapman Icın Akılllı olman lazımdı. Demekki neymiş. Beyin Bedavaymış. Ama Sen Kullanmayı Bılmıyorsun. İşlemçide Felanmı Sorun Var Senin. Zamanı Saklarsın Geri Gelir Samanı. Veya Sistem Geri Dönüşümde Yaparsın. Fark Etmiyor. En iyisi saklama samanı ye samanı.

  Yani Ata Sözü Şudur.;
  Saklama Samanı Ye Samanı.

 8. Ziyaretçi
  kompozisyon u başka yerden buldum yaziyorum arkadaşlar sizede tavsiye ederim..


  Sakla Samanı Gelir Zamanı Konusunda Kompozisyon

  İnsan hayatı boyunca çalışır, didinir; bunun karşılığında da para kazanır. Kazandığı paralarla da birtakım ihtiyaçlarını karşılar. Ancak insanoğlu her zaman para kazansa da biraz tutumlu olmak, zor günlerini düşünmek zorundadır.

  Kendimize yeni bir eşya aldığımızda eskileri hemen elimizden çıkarmamalıyız. Her şeyin yenisi daha güzeldir fakat gün gelir o eski eşyalara da ihtiyaç duyarız. Bugün hiçbir işimize yaramadığını düşündüğümüz bir şey günler sonra bizim için çok gerekli hale gelebilir. Eğer zamanında kullanmadığımız eşyalarımızı bir yerde saklarsaonlara ihtiyacımız olduğunda hemen yerinden çıkarır kullanılırız. Böylece yenilerini alarak israf yapmamış oluruz.

  Her konuda tutumlu olmayı, kıymet bilmeyi öğütleyen bu atasözüne göre insanlar her zaman israftan kaçınmalıdır. Bugün bir şey değersiz görünse de gün gelir ona da ihtiyaç duyarız.

 9. Ziyaretçi
  Bu atasözünün içinde çok büyük anlamlar var..

  Biz hayatımızda çok şey isteriz, fakat hepsi olmaz. Bu yüzden insanın daima sorunları çözmeye hazır olması lazım. Herkes bilir ki saman, yani para insan için önemli şeylerdendir. Paranın da sonu olur, bu sebepten bir şey yapmadan önce iyice düşünmemiz ve parayı tutumlu harcamamız gerekiyor.

 10. Asel
  Bayan Üye
  sakla samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon

  Biz hayatımızda çok şey isteriz, fakat hepsi olmaz Bu yüzden insanın daima sorunları çözmeye hazır olması lazım Herkes bilir ki saman, yani para insan için önemli şeylerdendir Paranın da sonu olur, bu sebepten bir şey yapmadan önce iyice düşünmemiz ve parayı tutumlu harcamamız gerekiyor

  Bence şu anda ülkemizde olan sorunlardan biri enerji kaynaklarının kısıtlı oluşudur Çünkü bütün ülkemiz için enerji kaynakları yeterli değil Tabii ki her aile varlık içinde yaşamak istiyor Bu sebepten ben düşünüyorum ki herkesin her zaman, her yerde tutumlu olması lazım

  Sadece parayı değil, vaktimizi de idareli kullanmamız gerek, çünkü vakit o kadar çabuk geçer ki hiç anlamazsın Vakit de para gibi kıymetli, bu yüzden bizim durmadan çalışmamız, yeni şeyleri öğrenmemiz gerek Bizim için çok değerli olan zamanın kaybolmaması için gayret etmemiz lazım
  Dünyamız için en önemli şey nedir? Tabii ki su! Su insanın hayatında önemli bir rol oynar, çünkü susuz yaşam olmaz Ama bazıları bunu hiç anlamıyor ve onu kullanmayı da bilmiyorlar
  Ben açıkça söyleyebilirim ki; dünyada hiçbir şey sonsuza kadar sürmez, yani her şeyin bir sonu vardır Bu yüzden: “Sakla samanı gelir zamanı” demek istiyorum

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


sakla samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyon,  sakla samanı gelir zamanı ile ilgili kompozisyonlar,  sakla samanı gelir zamanı ile ilgili kısa kompozisyon,  sakla samanı gelir zamanı ile ilgili cümleler,  sakla samanı gelir zamanı kompozisyon kısa,  sakla samanı gelir zamanı kompozisyon örnekleri