+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Açıklaması ile hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir ne demektir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Açıklaması ile hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir ne demektir
  Hayatta En Hakiki Mürşit ilimdir ( Açıklaması )

  Atatürk' ün Bu Sözle Ne Demek istediğini Anlatabilmek için önce "mürşit" Sözünün Anlamını Açıklayalım: Mürşit Demek Doğru Yolu Gösteren, Kılavuz Demektir. Buna Göre, insanların Ve Toplumların Hayatında En Gerçek Yol Gösterici, En Yanılgısız Kılavuz Bilim Oluyor. Simdi Bu Söz üzerinde Duralım. Bilim Yalnızca Gerçeği Arar Ve Ona Değer Verir. Gerçek Dışı şeylerin Bilimde Yeri Yoktur. O Halde, Bilimi Kendine Kılavuz Yapan insan Ve Toplumlar Gerçeğin Yolunda ilerlerler. Bu Yol Doğrunun, Doğruluğun Yoludur. Doğruluğun Olduğu Yerde De iyilik Ve Güzellik Vardır. insan Ya Da Toplum Bu Yolda Dünyayı, Geleceği Ve Her şeyi Olduğu Gibi Görebilir. Böyle Olunca Da Uygarlık Yarışında Güvenli Adımlarla ilerler. Her Yeni Gün Bir ilerleme, Bir Gelişme Ve Bir Kalkınma Günü Olur. Çünkü Bu Yolda Tutuculuk Yoktur, Geri Kalma Yoktur. Akıl, Yeteneklerini Gerektiği Gibi Kullanabilir. insan Bilgisizlikten, Bilgisizliğin Karanlığından Kurtulur. Yasadığı Hayatı Daha iyi tanır. Daha iyi Yaşamanın Yollarını Bulur. Bilimin Yasaları Vardır Birtakım Varsayımlar, Kişisel Görüşler Ve Kalıplaşmış, Katı Düşüncelerin Bilim Diye Tanıtılması Her Zaman Olagelmiştir. Ama Bunlar Bilim Olmadığı Gibi Bilimin Ortaya Koyduğu Gerçeği De Hiçbir Zaman Değiştiremezler. Bilim Ancak Doğrunun Ve Gerçeğin Ortamında Oluşur. Ancak Onunla iyiye Ve Güzele Gidilebilir. Böyle Olduğu için, Bilim, insanda Hoşgörü Yaratır. Katı Ve Kalıplaşmış Düşünceli, ön Fikirli Olmayan insanlar Yetiştirme Ortamını Oluşturur Bilimin Verileri ile iyi insan, iyi Vatandaş Yetiştirme Olanakları Elde Edilebilir. Bilime Dayalı Gerçeklerle Yetiştirilmiş insanlar Hiçbir Görüş Ve Düşüncenin Tutsağı Ve Yobazı Olmazlar. Bir ülke Bilimi Kendine Kılavuz Seçerse Her Alanda Büyük ilerlemeler gösterir. Dünya Uygarlık Düzeyinin üstüne çıkar.
  "hayatta En Hakiki Mürşit ilimdir." 2. Mine
  Devamlı Üye

  Açıklaması ile hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir ne demektir


  Açıklaması ile hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir ne demektir.jpg
 3. Ziyaretçi
  süper çok teşekür ederim
 4. Ziyaretçi
  Cok uzun xD biraz daha kısa olabilridi

+ Yorum Gönder


hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir anlamı,  hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir,  hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir ne demektir,  hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir sözünün anlamı,  en hakiki mürşit ilimdir fendir,  hayata en hakiki mürşit ilimdir fendir anlamı