+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda sıcaklığın insan yaşamına olumlu ve olumsuz etkileri maddeler halinde Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  sıcaklığın insan yaşamına olumlu ve olumsuz etkileri maddeler halinde
  sıcaklığın insan yaşamına olumlu ve olumsuz etkileri maddeler halinde şimdiden tşkrlr çooooooooookkkkkkkkkkk accccccccciiiiiiiiiii 2. Mine
  Devamlı Üye

  Sıcağın insan yaşamına olumsuz ve olumlu etkileri hakkında bilgi

  Her yıl, fırtınalar, tropik siklonlar ve seller binlerce insanın ölümüne neden olur.


  hava koşulları nedeniyle bir yerde hava kirliliği artabilir veya yağış sıtma sivrisineklerinin yerel sayısını bir anda artmasına neden olabilir.

  Hava durumu ve hastalıklar arasındaki bağ, birçok hastalığın mevsimsel olarak ortaya çıkmasıyla kolayca anlaşılabilinir.Örn Bu yüzyılın başlarına kadar, Avrupa’da çocuk ishali çocuk ölümlerinde temel nedendi. Şimdi ise, mikrobik ishalden ölümler yalnız fakir ülkelerde kalmıştır.

  Tropik bölgelerdeki bazı toplumların tarımı, üretimi, gıda elde etmesi tamamen mevsimlere ve mevsimsel yağışlara bağlıdır. Yağışlı mevsim “aç mevsim”dir çünkü hasat yapılamaz. Yağışlı mevsim aynı zamanda “hastalık mevsimi”dir çünkü eksik veya zayıf beslenme başta tropikal hastalıklar olmak üzere birçok hastalığa davetiye demektir.

  Hava bitkiyi etkikediğinden hayvancılık yapan toplumlarda bundan çok etkilenir
+ Yorum Gönder


insanların çevreye olumlu ve olumsuz etkileri madde halinde