+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Anton çehov dan seçmeler kitabının özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Anton çehov dan seçmeler kitabının özeti
  anton çehov dan seçmeler kitabının özeti 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Asma Katlı Ev - Anton Çehov Kitap Özeti


  Yayınevi: Timaş Yayınları
  Basım Tarihi: Mayıs 2003
  Kitap Türü: Dünya Klasikleri / Edebiyat

  "Sanırım Anton Çehov la karşılaşan herkes, içinde ister istemez daha yalın, daha doğru, daha kendisi olma isteği duyardı Çehov hayatı boyunca hep kendi ruhsal bütünlüğü içinde yaşadı; her zaman kendisi olmayı, iç özgürlünü korumayı başardı. Başkalarının özellikle de daha kaba insanların Anton Çehov dan beklediklerine hiç aldırmadı Bu güzel yalınlığın içinde, kendisi de yalın, gerçek ve içten olan her şeyi sevdi ve kendine özgü bir güçle başkalarına da yalın olmayı öğretti." - Maksim Gorki- "Çehov bir sanatçı olarak, önceki Rus yazarlarıyla, Turgenyev, Dostoyevski veya benimle, mukayese bile edilemez. Çehov un kendi biçimi var empresyonistler gibi. Bakarsanız adam hiçbir seçim yapmadan, eline hangi boya geçerse onu gelişi güzel sürüyor. Bu boyalar arasında hiçbir münasebet yokmuş gibi görünür. Ama bir de geri çekilip baktın mı şaşırırsınız. Karşınızda parlak büyüleyici bir tablo vardır."
 3. Ziyaretçi
  "Sanırım Anton Çehov la karşılaşan herkes, içinde ister istemez daha yalın, daha doğru, daha kendisi olma isteği duyardı Çehov hayatı boyunca hep kendi ruhsal bütünlüğü içinde yaşadı; her zaman kendisi olmayı, iç özgürlünü korumayı başardı Başkalarının özellikle de daha kaba insanların Anton Çehov dan beklediklerine hiç aldırmadı Bu güzel yalınlığın içinde, kendisi de yalın, gerçek ve içten olan her şeyi sevdi ve kendine özgü bir güçle başkalarına da yalın olmayı öğretti" - Maksim Gorki- "Çehov bir sanatçı olarak, önceki Rus yazarlarıyla, Turgenyev, Dostoyevski veya benimle, mukayese bile edilemez Çehov un kendi biçimi var empresyonistler gibi Bakarsanız adam hiçbir seçim yapmadan, eline hangi boya geçerse onu gelişi güzel sürüyor Bu boyalar arasında hiçbir münasebet yokmuş gibi görünür Ama bir de geri çekilip baktın mı şaşırırsınız Karşınızda parlak büyüleyici bir tablo vardır"
+ Yorum Gönder


seçme öyküler anton çehov kitabının özeti,  anton çehov dan seçmeler,  anton çehovdan hikayeler özeti,  seçme hikayeler anton çehov kitap özeti,  anton çehov seçme hikayeler özet,  anton çehov hikayeler kitabı özeti