+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Neşe ile ilgili tiyatro Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Neşe ile ilgili tiyatro
  Neşe ile ilgili tiyatro

  Neşe ile ilgili tiyatro lazım


  yaa hoca perşembeye kafar isdedii en nii türlü bulamıyomm nolurr yardım edinn yhaa yoksaa arkadaşlarlaa düşük not alcazz.. Yardım Edersenizz çokk seviniRim LütFen. 2. Ayyıldız Bayrak
  Devamlı Üye

  Mutluluk Elimizde” Adlı Tiyatro Oyunu

  26 Nisan’da Eğirdir’de Sergilenecek

  Toplum Destekli Polislik faaliyetleri adı altında “Aile İçi Şiddete Hayır” projesi kapsamında, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ile Uluslararası Polis Birliği (IPA) Diyarbakır Şubesi işbirliğiyle hazırlanan ve Aile İçi Şiddetin Zararlarını anlatan “Mutluluk Elimizde” adlı oyun 26 Nisan 2011 Salı günü Kervansaray Düğün Salonunda iki seans halinde sergilenecek.

  Konu ile ilgili olarak bilgi veren Eğirdir İlçe Emniyet Müdürü Alper Aygül, “Şiddet egemen gücün, ideolojinin veya kişinin kendi üstünlüğünü ve gücünü korumada gösterdiği tepkisel bir tavırdır. Toplumun her kesiminde gerek eşi, abisi, babası, gerekse çocuğu tarafından şiddete maruz kalan kadınların mağduriyetlerinin giderilmesi amacı ile şiddete neden olan sorunların tespit edilerek, çözüm yolları aranması aşamasında sosyal dayanışma ve işbirliğinin geliştirilmesi planlanmaktadır. Toplum destekli Polislik faaliyetleri adı altında “Aile İçi Şiddete Hayır” projesi kapsamında, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ile Uluslararası Polis Birliği (IPA) Diyarbakır Şubesi işbirliğiyle hazırlanan ve Aile İçi Şiddetin Zararlarını anlatan “Mutluluk Elimizde” adlı oyun Kervansaray Düğün Salonunda sergilenecek.” dedi.

  26 Nisan 2011 Salı günü 14.00 - 19.00 saatlerinde iki seans olarak seyircisiyle buluşacak oyunda kadına yönelik şiddet ve şiddetle mücadele, şiddetin kadın üzerinde yaptığı sosyal ve psikolojik etki, şiddetle mücadele yöntemleri, tecavüz kültürü, ailede yaşanan ekonomik şiddet ve kadın istihdamı, ayrımcılık ve gözaltında kadına yönelik şiddet olgusu ele alınıyor.

  Metin Murat Arslan, Cevdet Demiral, Seyfi Zengin, Abdulkadir Karakuş, Murat Akın Yılmaz, Ali Özdemir ve Mustafa Kubur’un kaleme aldığı, Metin Murat Arslan ile Cevdet Demiral’ın yönetmenliği yaptığı oyunda Cevdet Demiral, Abdulkadir Karakuş, Serap Ildız, Seyfi Zengin, Hilal Çalık, Ali Özdemir, Naim Ataş, Murat Turan Yıldıztepe, Kemal Çilesiz, Gökhan Üstüntaş, Mustafa Kubur ve Özgür Dengiş rol alıyor.

  İyi seyirler.
+ Yorum Gönder


mutluluk ile ilgili tiyatro,  mutluluk ile ilgili drama,  mutluluk ile ilgili skeçler