+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Merdiven otomotiğin yapısı mazemeler iç yapısı birim fiyatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Merdiven otomotiğin yapısı mazemeler iç yapısı birim fiyatı
  merdiven otomotiğinin yapısı birim fiyatı 2. Ayyıldız Bayrak
  Devamlı Üye

  Teknik Özellikleri :
  Ürün Adı : Merdiven Otomatiği - MAR10
  Marka : Roley
  Garanti Süresi : 24 Ay
  Fiyat : 7,25 TL + KDV


  Yapısı


  :


  Modüler Elektronik

  Model , Tip


  :


  MAR10 Tekrarlamalı

  Anma Gerilimi Un


  :


  230 V, AC, 50-60 Hz

  Çalışma Gerilimi


  :


  Un ± %15, AC

  Kontak Akımı In


  :


  16 A / 250 V AC, Cosφ = 1

  Lamba Yükü


  :


  Max 3500 W

  İnd. Lamba Yükü


  :


  10 A, 2100 W, Cosφ = 0.6

  Çalışma Süresi t


  :


  1-5 dk, tekrarlamalı

  Çalışma Sıcaklığı


  :


  -5°C, +50°C

  Koruma Sınıfı


  :


  IP 20

  Ağırlığı


  :


  60 gr/Ad.

  Montaj Şekli


  :


  Panoda dikey, 35 mm raya aletsiz kolay takma

  Klemens


  :


  2.5 mm2

  Kısa Devre Koruma


  :


  Haricen B16A Otomat ile  Yapısı :  Aydınlatma rölelerinin tasarımında ülkemizde yerli olarak ilk defa ROLEY markası ile modüler boyut seçilmiştir. Bu sayede bina iç tesisatlarında kullanılan Sayaç, Sigorta ve Dağıtım panolarında 35 mm raya takılabilen Modüler Koruma Cihazları (Otomatik sigortalar, kaçak akım cihazları v.b.) kontrol ve kumanda cihazları (zamanlayıcılar, çeşitli röleler v.b.) ile uyum sağlamış ve aynı modüler sistem içinde kullanılması gerçekleştirilmiştir.  Otomatik sigortalarda olduğu gibi Röle’nin eni 1 modül (MU=17.5 mm), yüksekliği de 58 mm olarak ölçülendirilmiştir.  Röle kontak anma akımı 16A, AC olarak yüksek seçilerek daha uzun ömür ve daha fazla lamba kullanma imkânı sağlanmıştır. (örnek 35 adet 100 W ampul 3500 W)  ROLEY aydınlatma röleleri E27 duylu elektronik balastlı tasarruf ampuller ile tesis edilmiş bir merdiven aydınlatma sisteminde emniyetle kullanılır ve enerji tasarrufuna destek verir.

  Kullanım Yeri :  Merdiven aydınlatma röleleri genel olarak binaların merdiven boşlukları, ana girişleri, koridorlar ve bunlar gibi kısa süreli ve değişken sıklıkla kullanılan yerlerin aydınlatmalarında belirli süre sonra ışıkları otomatik kapatmak için kullanılır.

  Çalışma Şekli :  Merdiven boşluğu aydınlatma sistemleri için Merdiven Aydınlatma Röleleri ile çeşitli devreler kurmak mümkündür. Bu devrelerden en çok kullanılanı ve tercih edileni faz hattı kesmeli 4 iletkenli devrelerdir. Bu devrelerde röle çalıştırma devresi (light buton devresi) ile yük (lamba) devresi kabloları ayrı tesis edilir.  ROLEY Modüler Merdiven Aydınlatma Röleleri dört iletkenli devreler için geliştirilmiştir. Bu rölelerin ön yüzündeki kademesiz düğme ile röle çalışma zamanı 1 ila 5 dakika arasında ayarlanabilir.

  Mar 10 tekrarlamalı :  MAR10 ayarlanmış çalışma zaman aralığında çalışırken light butonuna basıldığında çalışmasını başa dönerek tekrarlar.
+ Yorum Gönder