+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Etil alkolun kullanım alanları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Etil alkolun kullanım alanları nelerdir
  etil alkolun kullanım alanları nelerdir 2. Asel
  Bayan Üye

  Etil alkolün kullanım alanları
  Etil alkol, cilt, tıbbi cihazlar ve laboratuar malzemeleri için sık tercih edilen bir dezenfektan kimyasal. Bunun yanında, çeşitli canlıların müze materyali haline getirilmek amacıyla tespit edilmesinde, tespit sıvısı olarak kullanılıyor. Ayrıca alkollü maddelerin üretimi, bitkilerden tentür eldesi, sirke yapımı, vb. çok sayıda endüstriyel kullanım alanları da var.
  Hidrokartaonlardaki hidrojeni atomları yerine hidroksil (OH) gruplarına gelmesiyle teşekkül eden organik bileşikler. Bir hidroksil grubu taşıyan alkollere, mono alkol daha fazla hidroksil grubu taşıyanlara polialkol denir.
  Alkoller, renksiz ve nötr bileşiklerdir. Molekül ağırlıkları büyüdükçe suda az erirler ve kaynama noktaları da yüksektir. Hidroksil gurubundaki hidrojenin
  yerine metallerin gelmesiyle alkol denen tuzlar meydana gelir. Organik ve anorganik asitlerle esterleri meydana getirirler.
  Alkolün en büyük kısmı insanlar tarafından ya alkollü içkiler şeklinde veyahut da likörler halinde harcanır.
+ Yorum Gönder


etil alkol kullanım alanları,  etil alkolün kullanım alanları,  alkolün kullanım alanları,  hayatımızdaki etil alkol,  alkollerin kullanım alanları,  alkol kullanım alanları