+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Tabii afetler ile ilgili kompozisyon açıklaması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tabii afetler ile ilgili kompozisyon açıklaması
  tabii afetler ile ilgili kompozisyon açıklaması 2. Asel
  Bayan Üye

  Afetin Gelmesinden Önce Önlem Alınması Önemlidir

  Değerli grup arkadaşlarım, bilindiği üzere, bu gün 17 Ağustos 1999 da ki acıları unutulmayan bir deprem faciası yaşadık. Bütün bu olayların bilimsel verilerinde ki nedenlerine bakıldığında, doğal afetlerin dünyanın oluşumundan günümüze kadar devem ettiğidir. Bu hareketin sürekli devam edeceğinizde kaçınılmaz olduğunun bilinmesinin çok önemli olduğunu bilmektir. Bu nedenle iki temel faktöre bakmamız gerekir:
  1-Doğal afetlere karşı bilgilenme ve bilgilendirme nasıl olmalı ve aynı zamanda önlem nasıl alınmalıdır, düşüncesini bütün vatandaşlara kavratılması gerekmektedir.
  2-Doğal afetlerin, şiddetine göre yaşam koşullarını hazırlama.(Bu koşullarda ilmin bütün geliştirdiği alternatifleri kullanma),olmalıdır. Eğer bu çalışmalar olmadan, bir afeti bir yerlere havale etmemiz akil karı olmaz diye düşünüyorum. Bizler bu gerçeğin adamı olalım ve bir yerlere havale etmeyelim.
  Çok değerli arkadaşlarım, bir daha bu tür acıları yaşamamak için, uyanık olmak zorundayız. Sivil toplum örgütlenmesi içinde bir arada sorumluluk alıp çalışmalıyız. Fikir ve düşünce üretmeliyiz. İşin kolaycılığında kaçıp, kesinlikle kutsal değerlerimize sığınmalarıyız. Biz insanız, insanın temel görevleri neyse onu yapmalıyız. Bilimde, fende ve toplusal dayanışma içinde olmalıyız. Hatta en zor görevi bile üstlenmeliyiz.
  Bütün bu öz veri içinde olduğumuz zaman, hem Allah’ın, hem de bu düşüncenin sahiplerinin her daim mutlu olacağını unutmamalıyız. Bu vesile ile olmuş olan depremden, zarar gören bütün insanların üzüntüsü kadar üzüldüğümü, bir daha bu tür tehlikeler karşısında, bu tür deprem olsalda hiç bir insanımızın zarar görmemesi yönünde, önlem alınmasını istemekteyim.
  Ülkemin güzel insanları, ne olur bu ciddi konuda bir birimize destek olalım ve kanayan yaramızı saralım. Sizleri seviyor ve başınızın dara düşmesini istemiyorum. Saygılar Sunuyorum.
  Mürsel Adıgüzel
+ Yorum Gönder