+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Peygamberimize karşı duyduğumuz sevgiyi anlatan yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peygamberimize karşı duyduğumuz sevgiyi anlatan yazı
  peygamberimize karşı duyduğumuz sevgiyi anlatan yazı 2. Asel
  Bayan Üye

  peygamberimize karşı duyduğumuz sevgiyi anlatan yazı

  peygamberimize karşı duyduğumuz sevgi


  Hüküm ve hikmet sahibi olan Rabbimiz, yeryüzündeki elçisine duyulan sevginin Kendisi'ne duyulan sevgiye de bir ölçü olacağını "De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın." (Al-i İmran Suresi, 31) ayetiyle bildirmiştir. Bu yüzden, Allah'a itaatin göstergelerinden birisi, Resulullah (sav)'in sünnetine uymaktır. Hiçbir mümin Resulullah (sav)'e itaati terk edemez. Peygamber Efendimiz (sav) sünnete uyanları şu şekilde müjdelemektedirler:

  "Kim, sünnetimi ihya ederse, beni ihya etmiş olur. Kim beni ihya ederse cennette benimle beraberdir." (Tirmizi)

  Allah'ın Kuran-ı Kerim'de "…Sen büyük bir ahlak üzerindesin" (Kalem Suresi, 4) ayetiyle övdüğü Resulullah (sav)'in söz ve davranışları, insanlar için en iyi örneği teşkil etmektedir. İnsanlık, Hz. Ayşe'nin "Onun ahlakı Kuran'dan ibarettir" dediği Resulullah (sav)'i örnek almadığı takdirde, güzel ahlaktan uzak kalacağı gibi, dünya ve ahiret saadetini de elde edemeyecektir.  Allah'ın "…ancak O, Allah'ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur." (Ahzab Suresi, 40) ayetiyle bildirdiği gibi, insanlar için son peygamber olarak gönderdiği, en son hak kitabını vahyettiği, güzel ahlakı, takvası, Allah'a olan yakınlığı ile insanlara örnek kıldığı Peygamberimiz (sav), müminlerin velisidir. Allah, "Gerçek şu ki, Biz senin üzerine 'oldukça ağır' bir söz (vahy) bırakacağız" (Müzzemmil Suresi, 5) ayetiyle haber verdiği üzere son peygamber olan Hz. Muhammed (sav)'e önemli bir sorumluluk vermiştir. Peygamberimiz (sav) ise, Allah'a olan güçlü imanı ile Allah'ın kendisine verdiği sorumluluğu en güzeliyle yerine getirmiş, insanları Allah'ın yoluna, hidayete davet etmiş ve tüm inananların yol göstericisi ve aydınlatıcısı olmuştur.

  (alıntı
 3. Ziyaretçi
  gerçekten o kadar güzel ki anlatamam . yazan kişinin ellerine sağlık . çok ama çok teşekkür ederim
+ Yorum Gönder


peygamberimizle ilgili kompozisyon,  peygamberimizi anlatan kısa yazılar,  peygamberimize sevgimizi anlatan kompozisyon,  hz.muhammed e olan sevgimizi anlatan bir kompozisyon,  peygamber sevgisi ile ilgili kompozisyon,  peygamber sevgisini anlatan yazılar