+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Felsefe hayatının kısa bir anlamı nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Felsefe hayatının kısa bir anlamı nedir
  felsefe hayatının kısa bir anlamı nedir? 2. Asel
  Bayan Üye

  felsefe hayatının kısa bir anlamı nedir

  Felsefe Hayatının Anlamı


  Biz ne kadar kendimiz için yaşıyoruz? Ne kadar isteklerimizin peşinden gidiyoruz?
  Hepimizin yüreğinde çoğu zaman hayal olmayan, gerçekleşebilir istekler var ama bunları gerçekleştirmek için ne kadar çabalıyoruz. öyle çok bastırdığımız yönlerimiz var ki sanki bir makine tarafından yönetilir hale geldik..kalabalık şehirlerin içinde ufacık kaldığımız da bir değil bir kaç kere derinden soluyoruz ve sadece yutkunuyoruz. kim ne kadar mutlu sözlerinde klasik kalıpları öyle bir benimsemişik ki (mutluluk insanın elindedir gibi) başucu yastığı yapmışız bu türden sözleri.. felsefi olarak yazılmış pek çok kitap çoğu zaman akıl karıştırabiliyor.belki de bizi aşan boyuta varabiliyor.o zamanda bir kenara çekilip seyre dalıyoruz insanları..

  Durmak istediğim yer, yaşamak istediğim mekan burası mı? Hergün aynı insanları görmek istiyormuyum? niye yaşantımı biçimlendiremiyorum?Niye istediğim gibi yaşayıp mutlu olmak için uğraşmıyorum?
  zaman hızla akıp geçiyor.. hiç geçmiyecek bitmiyecek sanılan zaman..
  sorgulamaya başladığınız da bazı şeyleri yine başa dönüp bize ayrılan yola geri donüyoruz. halimize şükretmek lafı sanırım isteklerimizin boyutlarını veya sınırlarını tahmin edemeyen kişilerin yaşamımıza sokmak istediği bir avuntu sözü..sanırım en güzel söz özgürlük..ruh özgürlüğü, düşünce özgürlüğü, yapacakların için özgürlük(bu arada fısıltılara kulak
  verdiğimizde özgürlük bir yere kadar, başkalarına zarar vermezsen sorun yok) sözcüklerini duyar gibi oluruz. bu sözcüklerde bile sınırlama var..ama sanırım kimsenin bir suçu yok..öyle diyenlerde nasıl bezenmişlerse bu zamana kadar onları söylüyorlar..ya sessiz gemi olunacak istediğin rotaya cevrilecek dümenyada akıntıya kapılıp gideceksin.
+ Yorum Gönder