+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda İstiklal marşı nasıl daha güzel söylenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İstiklal marşı nasıl daha güzel söylenir
  istiklal marşı nasıl daha güzel söylenir 2. Asel
  Bayan Üye

  istiklal marşı nasıl daha güzel söylenir

  istiklal marşı

  Cumhurbaskanligi Senfoni Orkestrasi (CSO) ile Devlet Çoksesli Korosu'nun birlikte seslendirdigi Istiklal Marsi kaydi, Kültür ve Turizm Bakanliginin internet sitesinde yayimlanmaya basladi.

  Kültür ve Turizm Bakanligi Basin ve Halkla Iliskiler Müsavirliginden yapilan yazili açiklamaya göre, 5846 sayili Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsaminda kamulastirilan milli marsin kusursuz söylenmesinde bazi güçlükler yasandigini dikkate alan Bakanlik, önemli bir hizmeti uygulamaya koydu.

  Bu kapsamda, Güzel Sanatlar Genel Müdürlügü, kendisine bagli sanat kurumlarindan CSO ile Devlet Çoksesli Korosu'nun birlikte seslendirdigi Istiklal Marsi kaydini Bakanligin ''www.kultur.gov.tr'', Genel Müdürlügün ''wwww.guzelsanatlar.gov.tr'' adreslerinden yayimlanmaya basladi.

  Genel Müdürlügün web sitesinden indirilebilen Istiklal Marsi, kullanim kolayligi saglamasi açisindan dört farkli biçimde seslendirilerek kaydedildi.

  2011 yilinin ''Mehmet Akif Ersoy'' yili ilan edilmesiyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanliginca yürürlüge konulan bir dizi etkinligin ilki olan hizmetin, toplumun, Milli Marsi dogru ve temiz söyleyebilmesine katkida bulunmasi amaçlaniyor.

  AA
+ Yorum Gönder