+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Atatürk'ün asker kişiliğini anlatan bir paragraf Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Atatürk'ün asker kişiliğini anlatan bir paragraf
  atatürk'ün asker kişiliğini anlatan bir paragraf 2. Asel
  Bayan Üye

  atatürk'ün asker kişiliği

  Gazi M. Kemal Kütahya-Eskişehir muharebelerinden sonra 18 Temmuz 1921’de İsmet Paşanın Karacahisar’daki ordugâhına giderek “Orduyu Eskişehir’in kuzey ve güneyinde toparladıktan sonra, düşman ordusuyla aramızda büyük bir açıklık bırakmak gerekir ki, orduyu derleyip toparlamak ve güçlendirmek mümkün olabilsin. Bunun için Sakarya’nın doğusuna kadar çekilmek yerindedir” emrini vermiştir. Uygun hareketler yaparak ordunun gücünü toplamasını ve Yunan ordusunun durdurulup etkisiz hale gelmesini sağlayan Atatürk “Askerliğin gereğini kararsızlığa düşmeden uygulayalım, başka türden sakıncalara karşı koyabiliriz” diyerek bu emrinin gerekçesini açıklamıştır.
 3. Ziyaretçi
  Atatürk asker hayatında da tabi ki çok başarılıydı.
 4. Ziyaretçi
  saol ya sen olmasan 0 alırdım ama 100 aldım

 5. Ziyaretçi
  harika istediğim gibi çok kısa

 6. Ziyaretçi
  çok güzel bir site çok mutlu oldum yardımcı oldu.

 7. Ziyaretçi
  bence güzel bi paragraf olmuş dersime yardımcı oldu

 8. Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim. Sen olmasan güzel not alamazdım.

 9. Ziyaretçi
  zaten kısa ve öz şeyler daha güzel

 10. Ziyaretçi
  saol ya sen olmasaydın 100 alamazdım ve çok iyi bir site..

+ Yorum Gönder


atatürkün asker kişiliğini anlatan kısa bir paragraf,  atatürkün asker kişiliğini anlatan bir paragraf,  askeri anlatan orduyu anlatan şiir,  atatürkün asker kişiligini anlatan paragraf,  atatürk ün asker kişiliğini anlatan bir paragraf,  atatürk vatanını ve milletini çok sevdiğini örneklerle yazarak anlatınız