+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Tablet ne işe yarar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tablet ne işe yarar
  tablet ne işe yarar 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  tablet ne işe yarar hakkında bilgi

  Tabletle geçirilen zaman boyunca en çok ne yapıldığı sorusunun yanıtıysa 'oyun oynamak'. Oyundan sonra en çok arama yapıyor ve mail alıp-gönderiyoruz.

  Mart ayında Amerika’da yapılan araştırmaya göre ankete katılan bin 500’e yakın kişinin yüzde 84’ü oyun için, yüzde 78’i araştırma için, yüzde 74’ü mail için ve geri kalanı yüzde 61’i de haber okumak için tablet kullanıyor. Son iki popüler etkinlik ise, alışveriş yapmak ve e-kitap okumak.

  Yenimedyaduzeni.com sitesinin aktardığına göre insanlar tabletlerini daha çok evlerinde kullanıyor. Bunun nedenini, tabletin akşamları daha sık kullanılıyor olmasına bağlayabiliriz. Araştırmaya katılanların yüzde 82’si tabletlerini evde kullandığını açıklarken, yüzde 7’lik gibi küçük bir kısmı da iş yerinde kullandığını söylüyor.

  Araştırmada ortaya çıkan diğer ilginç bir sonuç da, insanların tablet kullanmayı, televizyon izlemeye ve kitap okumaya tercih etmesi. Yıllardır televizyon ve bilgisayar arasında hiç de fena olmayan bir denge kurmuştuk ama tabletler bu dengeyi bozacağa benziyor
+ Yorum Gönder