+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Beden ve ruh arasında nasıl bir ilişki vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Beden ve ruh arasında nasıl bir ilişki vardır
  beden ve ruh arasında nasıl bir ilişki vardır 2. Ayşe
  Yeni Üye

  beden ve ruh arasında nasıl bir ilişki vardır hakkında bilgi


  Ruh bedenden ayrılır. Tıpkı bir çocuğun oyuncağından ayrıldığı gibi… Nedendir, nasıldır bilinmez. Ama vakit gelince, bütün güzel rüyalar biter. Gökyüzüne bakarsınız ve her kayan yıldızla bir dilek tutarsınız. Kayan her yıldızın dünyadan göç eden bir ruhun gülümseyişi olduğuna inanırsınız. İşte bazılarının ölümü sizin mutluluğunuz olur. Herkesin bir yıldızı vardır ya, hani her gece yatmadan önce dua edişinizde bakarsınız; belki bir sevgiliye iyi geceler öpücüğü, belki uzaktaki annenizin kokusunu duymak için bir rüzgâr, belki de yarınki önemli bir randevu için şans getirmesini dilersiniz. O zaman işte ruhunuz bedeninizden ayrılır. Siz hala nefes almaya devam edersiniz. Ama ruhunuz sizi çoktan terk edilmişliğin yatağında bırakmış, terk eden diğer ruhlarla gecesine anlam kazandırmak için bir uğraş içerisine girmeye başlamıştır bile.

  Ruhla beden arasında çok incenin de incesi bir bağ vardır - ki bunu tamamen ben uyduruyorum - ancak toprakla beden birleşip ruhu ilk ve son kez aldatmaya teşebbüs ettiği zaman bu bağ kopar. Aslında kopmaz da aklınızdaki su iyice bulanmasın. Ama siz kopuyor bilin, dersem ben de o yalancılar kervanına katılmış olurum. O yüzden söylüyorum, bedenle ruh inanılmaz bir bağ ile birbirlerine bağlıdır. Bu bağ ne kopar ne de yıpranır.

  Beden yeni mekân olarak toprağı tercih etse de asla o ruh gibi adi değildir ve ona hiçbir zaman ihanet etmez. Ancak ruh bedenin terk edişine çok bozulur. İşte bir zamanlar bedene hiç gitmeyecek bir misafir gibi gelişiyle mucizelere sebep olan ayrılmaz ikili olarak bilinen ruh ve beden, ebedi ayrılışlarına bir tek gözyaşı dökmeden öyle donmuş bir sahnede durmaya devam ederler. Ruh bedeni aramak için bazen bir sevgiliye görülür, bazen de bedendeki o eski tadı bulmak için başka bedenlere girer. Bu arayış kavuşacakları güne kadar devam eder. Şimdiye kadar anlatılan masalların aksine bu masal hiçbir zaman güzel bitmez. Aslında bu masal hiç bitmez.

  Ruh her zaman bedeni arar. Bedense toprağın altından kavuşacakları güne kadar ruhu izlemeye devam eder.

 3. Ziyaretçi
  o kdr güzel anlatmışsınki şu sol ynımda hissetttim hiç bu yönden bkmamıştımm helal olsunn beee
+ Yorum Gönder