+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Dini Resimler Forumunda Yeni Hadisi Şerifler Resimlerle Hadisler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Yeni Hadisi Şerifler Resimlerle Hadisler
  Yeni Hadisi Şerifler Resimli  yeni-hadisi-erifler-resimlerle-hadisler.jpgyeni-hadisi-erifler-resimlerle-hadisler4.jpg  Avret yerinizi açmayınız (yâni yalnız iken de açmayınız). Çünkü yanınızdan hiç ayrılmayan kimseler (melekler) vardır. Onlardan utanınız ve onlara saygılı olunuz. (Hadîs-i şerîf Eşi'at-ül-Lemeât)


  Kim dilencilik kapısını açarsa, Allahü teâlâ dünyâda ve âhirette ona fakirlik kapısını açar. Kim Allahü teâlânın rızâsını kasdederek atiyye kapısını açarsa, Cenâb-ı Hak ona hem dünyâ, hem âhiret seâdeti ihsân eder. (Hadîs-i şerîf-Sünen-i Ebû Dâvûd)


  Kötülüklerin en kötüsü, Allahü teâlâya inanmamak (ateist olmak) tır. (Hadîs-i şerîf-Berîka)


  Zamanların en hayırlısı benim asrımdır. Ondan sonra kıymetli olan, benim asrımdan sonra gelen asırdır. Daha sonra kıymetlisi, onlardan sonra gelen asrın müslümanlarıdır. Bunlardan sonra, yalancılık yayılır. Şâhid olmaları istenmediği hâlde, yalancı şâhidlik yapılır.
  (Hadîs-i şerîf-Buhârî)


  Kim Asr sûresini okursa, Allahü teâlâ onun günahlarını affeder. Hakkı ve sabrı tavsiye edenlerden olur. (Hadîs-i şerîf-Envâr-ut-Tenzîl ve Esrâr-üt-Te'vîl) 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Siz çok anlamlı ve çok güzel hadisi şeriflerden bir kaç tane örnek verirsem ;" İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez" , "Mümin, bir delikten iki defa sokulmaz." , "Allah, sizden birinizin yaptığı işi, ameli ve görevi sağlam ve iyi yapmasından hoşnut olur." gibi.
+ Yorum Gönder


hadisi serifler,  hadisler,  hadisi şerifler,  resimli hadisi şerifler,  hadisi şerifler resimli,  riziklailgili resimli mesajlar