+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda İmsak vakti girince sabah namazı kılınabilir mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. ßaran
  Devamlı Üye

  İmsak vakti girince sabah namazı kılınabilir mi?

  İmsak vakti girince namazımı kılabilir miyim hakkında bilgi


  Sabah namazının vakti imsak ile girer, güneşin doğması ile biter. Ancak hanefilere göre güneşin doğmasına yakın, şafilere göre ise imsaktan biraz sonra kılmak faziletlidir.

  Tam namaz kılarken ve namaz bitmeden güneş doğarsa hanifilere göre namaz bozulur. Kerahet vakti çıktıktan sonra yeniden kılmak gerekir.

  Zamanında sabah namazını kılamayan bir kişi güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra öğlen namazı girmeden kılarsa hem sünnetini hemde farzını beraber kaza eder.
  Selam ve dua ile
  Sorularla İslamiyet Editör

 2. Ziyaretçi

  Allah razı olsun kardesim namaz kılmaya 3 hafta önce basladım ama cekiyodum kimseye sormaya bu soruyu Allah razı olsun cok saol
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bildiğiniz gibi sabah ezanı imsak vaktinin girmesinden yarım saat sonra ezan okunur. ayrıca sabah namazını kılmak için ezana kadar beklemenize gerek yok. imsak vaktine girildiği zaman sabah namazınızı kılabilirsiniz.
+ Yorum Gönder


sabah namazi imsaktami kilinir,  sabah namazi imsaktami gunestemi kilinir,  imsak vakti girince sabah namazı kılınır mı,  namaz imsaktami yoksa gunestemi kilinir sabah namazo,  ezan imsaktami gunestemi okunur,  sabah namazi imsaktami kilinir gunestemi