+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Bakara Suresinden ilk dört ayetini,Ayetelkürsiyi ve son ayetleri okumanın faziletiyle ilgili rivayet Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hazal
  Devamlı Üye

  Bakara Suresinden ilk dört ayetini,Ayetelkürsiyi ve son ayetleri okumanın faziletiyle ilgili rivayet


  Bakara Suresi'nden ilk dört ayetini okumanın fazileti nedir


  İlgili hadis rivayeti şöyledir:

  Abdullah b. Mesud anlatıyor: “Kim bir evde Bakara Sures'nden on ayet: -başından dört ayet, Ayete’l-Kürsi ve devamı olan iki ayet (Bakara, 2/256-257) ve son kısmını (Amene’r-Resulü ve ondan önceki ayet -Bakara, 284-286- okursa, sabaha kadar şeytan o eve girmez.”(Taberanî, el-mucemu’l-kebir, 8592-şamile-, Mecmau’z-zevaid, 10/118).

  Konuyla ilgili bazı Hadisler:

  “Evlerinizi, içersinde namaz kılınmayan kabirler haline çevirmeyiniz. Bir ev ki içersinde Bakara Sûresi okunursa o eve şeytan girmez.” (Müslim, Salat-ül Müsafirin: 27)

  “Her kim Mü’min Sûresi ilk üç ayetiyle Bakara Sûresi 255. ayeti olan Ayet-el Kürsî’yi sabahleyin okursa akşama kadar muhafaza edilir. Akşam okursa sabaha kadar bu ayetler vasıtasıyla koruma altına alınır.” (Dârimî, Fedail: 27)

  “Kim Bakara Sûresi'nin son iki ayetini okursa o iki ayet ona yeterlidir.” (Buhârî, Meğazi: 27; Müslim, Salat-ül Müsafirin: 17)


  Sorularla İslamiyet.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Kim evinde bakara suresini dört defa okursa o eve şeytan girmez. hatta bir hadise şerifte: evlerinizi, içinde namaz kılınmayan kabirler haline çevirmeyiniz. bir ev ki içerisinde bakara suresi okunursa o eve şeytan girmez.buyurmuştur.
+ Yorum Gönder