+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda İçki içilen ortamda bulunmak günah mıdır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hazal
  Devamlı Üye

  İçki içilen ortamda bulunmak günah mıdır?
  İçki içilen ortamda bulunmak caiz midir kısaca

  İçkili bir masada oturmak caiz değildir. Ancak toplumun örnek aldığı alim bir kimse değilse içki içilmeyen yan masa da otursa günah olmaz. Toplumun örnek aldığı alim bir kimse yan masada içki içilse kendi masasında içilmese dahi oturmamalıdır.

  Selam ve dua ile
  Sorularla İslamiyet Editör
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Bu gibi sorulara toplumda günah olduğu söylenmektedir. Fakat bu bir yanlış düşüncedir. İçkili bir ortamda çalışıyor olabilirsiniz ama içmiyorsunuz bu yüzden günah değildir. Hatta içkili ortamda namaz kılınabilir ancak yerin temiz olası gereklidir.
 3. Ziyaretçi
  Ickili ortamda bulunmak gunah deniyor peki şimdi esimiz içiyor diyelim evdeyiz simdi burda ben veya çocuğum dami gunahkar oluyor bana çok doğru gelmiyor..
 4. Beriwan
  Devamlı Üye
  içki içilen ortamdan kişide mesüldür ortada bir yanlış varsa bunu diliyle yapamıyorsa bedeniyle en son olmadı orayı tek ederek yapabilir.

+ Yorum Gönder


içki içilen ortamda bulunmak,  içkili ortamda bulunmak günah mı,  içki içilen ortamda bulunmak günah mı,  içkili ortamda bulunmak günah mıdır,  içki içilen ortamda bulunmak günah mıdır,  ickili ortamda bulunmak haram mi