+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Teravih Namazı Vitir Namazından sonra kılınabilir mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Teravih Namazı Vitir Namazından sonra kılınabilir mi?
  Teravih Namazı Vitir Namazından sonra kılınır mı

  vitir-namaz-.jpg
  Teravih namazı, Ramazan ayına mahsustur; vakti, tercih edilen görüşe göre, yatsı namazından sonradır, sabah namazının vaktine kadar devam eder. Vitir namazı teravih namazından sonra kılınır. Ancak teravih namazından önce kılınmasında da herhangi bir sakınca yoktur. Ancak teravih namazı yatsı namazından önce kılınmaz. Kılındığı takdirde, iâdesi gerekir. Bu namazın gece yarısından veya gecenin üçte birinden sonraya tehir edilmesi müstehaptır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Teravih namazı ramazan aylarında iftardan sonra yatsı namazıyla kılınır. bunun dışında başka vakitlerde kılınmaz. ancak vitir namazı öyle değildir. teravih namazından önce veya sonrada kılınabilir.
+ Yorum Gönder


teravih namazı vitirden sonra kılınır mı,  vitirden sonra teravih kılınır mı,  vitir namazindan sonra teravih kilinirmi,  vitir namazından sonra teravih kılınır mı,  teravih vitirden sonra kılınır mı,  vitir vacipten sonra teravih kılınır mı