+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Sigara abdest bozar mı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Sigara abdest bozar mı?
  Sigara içince abdest bozulur mu kısaca
  Sigaranın pis ve içilmesinin caiz olmaması onun abdesti bozmasını gerektirmez. Zira “… Hasta veya yolcu olur veya sizden biri ayakyolundan gelir ya da kadınlara temas etmiş olur da su bulamazsanız temiz toprağa teyemmüm edin; onunla yüzünüzü ve ellerinizi mesh edin…” (Maide 5/6) ayetinde bildirildiği gibi abdest, vücuda giren şeylerle değil tuvalette çıkan şeylerle bozulur. Sigara içmek abdesti bozmaz.

  Aynı hüküm haram olan içkiyi içen, haram olan diğer şeylere dokunan veya yiyen kişiler için de geçerlidir. Bunlar her ne kadar haram olsa da abdest bozucu şeyler değildir.

  Süleymaniye Vakfı
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Ağza veya vücuda herhangi bir şeyin girmesi abdesti bozmaz, yalnızca vücuttan bir şey çıktığında bozulur. Sadece sigara için geçerli değil bu kural diğer tüm yiyecek ve içecekler için de geçerli.
 3. Beriwan
  Devamlı Üye
  sigara abdesti bozmaz. orucu bozar. vücuda kirli bir şey girmiyor ki sigara vücuda zararlıdır.ama kirli değildir. sağlık açısından zararlıdır.
+ Yorum Gönder


sigara içince abdest bozulur mu,  sigara abdesti bozar mı,  sigara abdesti bozar mı sorularla islamiyet,  Sigara içmek abdesti bozar mı,  sigara içmekle abdest bozulur mu,  sigara abdesti bozarmi