+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Türkiyede kaç müslüman var Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Türkiyede kaç müslüman var


  MÜSLÜMANLAR


  müslüman.jpg

  • Türkiye’de nüfus 70.5 milyon kişi. Türk hükümeti nüfusun yüzde 99’unu Müslüman olarak açıklıyor. Ancak aralarında Mazlum-Der’in de olduğu bazı sivil toplum kuruluşları bu oranın, hükümetin açıkladığından biraz daha az olduğunu vurguluyor.
  • Müslüman nüfusun çoğunluğu Sünni Hanefi mezhebine
  bağlı. Müslümanlar içinde 10 ila 20 milyonu Alevi. Ancak Türk hükümeti, Aleviliği “heterodoks bir Müslüman mezhebi olarak” adlandırıyor. Bazı Alevi ve Sünniler Alevilerin Müslüman olmadığını da iddia ediyor.
  • Müslümanlar içinde yaklaşık 500 bin kişi Şii Caferi mezhebine bağlı.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Müslümanların en fazla bulundukları ülke endonezyadır, türkiyenin neredeyse yüzde doksan dokuzluk nüfusu müslümanlık dinine mensuptur. diğer geri kalan yüzdesi hristiyanlık gibi farklı dinlere mensuptur.
 3. Ziyaretçi
  Benim merak etigim konu türkinin nüfusu 70 milyonmu.benim bildigim 78 milyon olmasi lazim .yoksa yaniliyormuyum bununda yüzde 99.2 si müslümansa nasil oluyorda türkide 60 milyon müslüman oluyor.bu nasil bir hesaplama anlamis deyilim
+ Yorum Gönder


türkiyede kaç müslüman var,  türkiyede kaç milyon müslüman var,  turkiyede yuzde kac musluman var,  turkiyede kac musluman var,  türkiyede yüzde kaç müslüman var,  türkiyede ne kadar müslüman var