+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Cennetteki hurilerin güzelliği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Cennetteki hurilerin güzelliği
  Cennetteki hurilerin güzelliği konusunda bilgi


  Cennetteki huriler bizim şimdiki halimizden bin kat güzel olacaktır. Fakat sizlerde onlardan daha güzel olacaksınız ki eşleriniz sizden başkasına bakmasın.

  Cennetteki hurilerin güzelliği.jpg

  Cennetteki hurilerin güzelliği yakut gibi nadide bir mücevhere, mercan gibi özel bir görünüme sahip doğal bir güzelliğe benzetilmiştir. Ayrıca bakan kişinin kendisini aynadan daha net gördüğü benzetmesiyle ciltlerinin pürüzsüz güzellikte olmasına ve yüzlerindeki berraklığa, aydınlığa dikkat çekilmiştir.

  Dünya şartlarında cildin gerginliği, duruluğu çok kısa bir dönem sürer. Küçük yaşlardaki cilt pürüzsüzlüğü ve güzelliği yaş ilerledikçe birtakım cilt problemleri, yıpranma ve kırışma ile bozulmaya uğrar. Dolayısıyla bu güzellik dünya şartlarında kalıcı değildir. Ancak Allah razı olduğu kullarına cennette bu güzelliklerin kusursuzunu ve sonsuz olanını vaat eder. Peygamberimiz (sav) de bir hadiste cennetteki güzelliğin ve gençliğin sürekliliğinden şöyle söz eder: 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Cenneti huriler çok güzeldirler. onlar şimdiki halimizden bin kat daha güzeldirler. ancak sizde onlardan daha güzel olacaksınız ki kocanız sadece sizi sevsin. sizden başkasını görmesinler.
+ Yorum Gönder