+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Din Neye Denir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Din Neye Denir
  Din Neye Denir ilgili bilgi


  Muharref din, batıl din ve hak din olmak üzere üç çeşit din mezhebi vardır. Din: Allah'u teala tarafından konulmuş bir sistemdir. Yüce rablerine karşı nasıl davranılacağını​öğretmektedir.

  Din: Allah’ın, insanlara Peygamberleri aracılığı ile gönderdiği bir sistemdir. Bu sistem, akıl sahiplerini kendi istekleri ile dünyada huzur ve saadete, âhirette sonsuz mutluluğa ulaştırır.

  Dinin Gayesi
  Din, bize yaratılışımızın amacını, Allah’a karşı yükümlü olduğumuz görevleri öğretir. İyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı tanıtır ve iyiye ulaşmanın yollarını gösterir.
  Din insanı ruhen yükseltir, ahlâken olgunlaştırır, fertlerin birbirlerinin haklarına saygılı olmalarını ister ve uyulması gereken hak ve görevleri belirler.
  Kısaca; dinin gayesi, insanı hem dünya hayatında, hem de ahirette mutluluğa kavuşturmaktır. Bize düşen görev, dinin gösterdiği nurlu yolda yürüyerek bu mutluluğa ulaşmaktır 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Din allah tarafından kurulan bir sistemdir. din insanların allaha nasıl davranması gerektiğini öğretir. allahın insanlar için gönderdiği son din islam dinidir. dinleri en güzeli olan islam dininin güzel peygamberi Hz. muhammed s.a.v dir.
+ Yorum Gönder


din neye denir