+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Azrail Hakkında Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Azrail Hakkında Bilgiler
  Azrail Hakkında Kısa Bilgi


  Allah’a yakın olan dört melekten (Cebrail, Mikail, İsrafil, Azrail) biri, ölüm meleği. İnanışa göre dünyayı kaplayacak büyüklüktedir, binlerce gözü ve dördüncü ya da yedinci kat gökte nurdan bir makamı vardır. Allah, Âdem’i yaratmak için Cebrail’i yeryüzünden bir tutam toprak getirmeye gönderir. Yer, günah işleyecek, acı çekecek bir varlığın kendinden bir parça olmasını istemez, sızlanır. Cebrail acıyarak görevini yapamaz, Allah’dan bu görevden bağışlanmasını diler. Allah, sırasıyla Mikail’i, İsrafil’i gönderir. Onlar da acırlar, bağışlanmalarını dilerler. Sonunda Azrail gönderilir. Azrail, toprağı acımadan çekip alır, Allah katına iletir. Katıyürekliliği dolayısıyla insanların ruhlarını almakla görevlendirilir. Azrail, inananların ruhlarını, bir kaptan su boşaltır gibi, incitmeden, kâfirlerinkini ise sökerek alır. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Azrail, cebrail, mikail ve israfil olmak üzere dört büyük melek vardır. Bunlardan biride azraildir. Azrail insanların canını almakla yükümlüdür.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Azrail allahın yarattığı dört büyük melekten birisidir. görevi allahın emriyle zamanı gelmiş kişilerin canlarını almaktır. bu yüzden ölüm meleği olarakta adlandırılır azrail.
+ Yorum Gönder