+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda Hristiyanlara göre cennet Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Hristiyanlara göre cennet
  Hristiyanlara göre cennet nasıldır


  Hristiyanlık'ta cennet Tanrıyla beraber olma durumudur.Hristiyanlar Tanrı tarafından her gün değiştirilerek yenilendiklerine inanan hristiyanlar kıyamet (diriliş ) günü geldiğinde yeni bedenlere sahip olarak (Adem'in günah işlemeden önceki hali gibi olarak) yeni yaratılan dünya da Tanrıyla birlikte olacaklarına inanırlar.İncilde bu durum aşağıda ki ayetlerle belirtilmiştir.

  Hristiyanlar.jpg
  "Bundan sonra yeni bir gökle yeni bir yeryüzü gördüm. Çünkü önceki gökle yeryüzü ortadan kalkmıştı. Deniz de yoktu artık.Kutsal kentin, yeni Yeruşalim`in gökten, Tanrı`nın yanından indiğini gördüm. Güveyi için hazırlanmış süslü bir gelin gibiydi.Tahttan yükselen gür bir sesin şöyle dediğini işittim: “İşte, Tanrı`nın konutu insanların arasındadır. Tanrı onların arasında yaşayacak. Onlar O`nun halkı olacaklar, Tanrı`nın kendisi de onların arasında bulunacak.Onların gözlerinden bütün yaşları silecek. Artık ölüm olmayacak. Artık ne yas, ne ağlayış, ne de ıstırap olacak. Çünkü önceki düzen ortadan kalktı.”Tahtta oturan, “İşte her şeyi yeniliyorum” dedi. Sonra, “Yaz!” diye ekledi, “Çünkü bu sözler güvenilir ve gerçektir.”"
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Hristiyanlara göre cennet öldükten sonra tanrının yanına gidecekleri yerdir. hristiyanlar öldükten sonra cennete gittikleri zaman bedenleride değişir ve tertemiz cennette tanrıyla birlikte yaşarlar.
+ Yorum Gönder