+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda Çalışmak Ile Ilgili Dini Yazılar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çalışmak Ile Ilgili Dini Yazılar
  çalışmak ile ilgili dini yazı 2. HaKHaN
  Özel Üye


  Çalışmakla Ilgili Dini Yazı  Antik çağlardan günümüze kadar sürekli din adına, Allah adına hareket ettiklerini iddia eden kişiler-gruplar kendilerini seçkin addedip özel bir zümre oluşturmaya çalışmışlar… Kişisel çıkarımlarını din adına pazarlamışlardır. Nebi- Elçilerin getirdiği mesajlar sürekli kişi ve kurumların tekeline alınmaya çalışılmış halk bu sayede sömürülmüştür. “Sen anlamazsın” diye …
  Oysa nebi Elçiler asla tekel oluşturmamışlardır halkı sömürmemişlerdir. Nebi- Elçiler, iletmekle yükümlü oldukları tebliğe-mesaja önce kendilerinin uymakla yükümlü olduklarını ve halkı bilinçlendirmek adına hareket ettiklerini ve tebliği iletmekle yükümlü olduklarını kitabımızı okudukça anlarız.

  Sonra onların eserleri üzere, resullerimizi art arda gönderdik. Meryem’in oğlu İsa’yı da onların ardınca gönderdik. Ona İncil’i verdik; ona uyanların gönüllerine şefkat ve merhamet koyduk. Bir bid’at olarak ortaya çıkardıkları ruhbaniyeti, onlar üzerine biz yazmamıştık. Allah’ın rızasını kazanmak için ortaya çıkardılar. Ama ona gerektiği şekilde saygılı olmadılar. Onların, iman edenlerine ödüllerini verdik. Onlardan çoğu yoldan çıkmış olanlardır. (Hadid-27)

  Her konu okundukça üzerinde çalışıldıkça sindirilir. Kişi sindire sindire okudukça anlar! Sindirilmeyen bilgi sabun köpüğü gibidir. Dünya ve ahret hayatımızı ilgilendiren konuda yapacağımız çalışmalarda böyledir. Nebi- Resullerin tebliğ ettiği kitap/lar da böyledir. Rab kişiyi kapasitesi doğrultusunda sorumlu tutar. Son inen kıyamete kadar korunan Kur’an, kişiyi yavaş yavaş terbiye eder ve yavaş yavaş sindirerek KİTABIN okunmasını tavsiye eder.

  O Melik/o hak hükümdar olan Allah, yüceler yücesidir. Sana vahyi tamamlanmadan önce, Kur’an hakkında aceleci olma. Şöyle de: “Rabbim, ilmimi artır!” (Taha-114)

  Sana okutacağız, sen de unutmayacaksın.

  Ancak Allah’ın dilediği başka. Çünkü O, açıkta olanı da bilir, saklı duranı da. Ve seni kolay olan için başarılı kılacağız. A’la Suresi/6-7-8

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Allah tembel insanları sevmez. her zaman çalışan insanın yanındadır. allah çalışan emek harcayan her insana yeter ki düzgün çalışsın dini hiç farketmez hakkettiği neyse ona onu verir. o yüzden önce iyice çalışın daha sonra gerisini allaha havale edin.
+ Yorum Gönder