+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda Şeytan İnsanı Kötülüklere Nasıl Teşvik Eder Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Şeytan İnsanı Kötülüklere Nasıl Teşvik Eder

  Şeytan İnsanı Kötülüklere Nasıl Teşvik Eder


  Şeytan genelikle insanlara Yüce Allah'ın yasakladığı işledikleri ve günahları güzel gösterip onları yoldan çıkarır. Şeytan insanları doğru olandan uzaktutar ve vaatlerde bulunur, insanları boş umutlarla oyalar. Şeytan insanlara daima kötü ve çirkin işler yapmasını sağlar . Yüce Allah hakkında bilmedikleri şeyler söylemelerini emreder.
  Kuranı kerimde A'raf Suresi 17. ayette şöyle buyurmuştur.
  "(Şeytan): 'Sonra (onların) önlerinden ve arkalarından, sağlarından ve sollarından onlara sokulacağım ve çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın!' (dedi.)"

  Ey Adem oğulları! Şeytan;babanla ananızı ,avret yerlerini kendilerine göstermek için cennetten çıkardığı gibi,sakın sizi de belaya uğratmasın!Çünkü o ve taraftarları ,sizi,sizin kendilerini göremeyeceğiniz cihetten (yönden ,taraftan) görürler.Biz, o şeytanları,iman etmeyen kimselerin dostları kılmışızdır.” (Araf;27)
 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  Şeytan önceleri bir melekti ama yüce Allah'a karşı gelerek ve kibirlenmesinden dolayı onu kovmuştur.Şeytan ise bu şekilde insanoğluna karşı bir düşamn olacağını kendisi belirterek insanları hak yoldan uzaklaştırmak için elinden geleni yapmakta önemli olan şeytana uymayıp hak yoldan ayrılmamak ve insanları hak dine çağırmak gerekir.Şeytan insanları kötü bulaştırmak için o işi güzel gösterip bu işe onların karışması ve hak yoldan ayrılamalarına sebep olmasıdır.Ama bizde akıl ve irade olduğu için doğru veya yanlışın olduğunu kolayca farkedebiliyoruz.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Şeytan önceleri allah katında önemli bir mertebedeydi. ancak kibri yüzünden cenneten kovulmuştur. ve görevi kıyamet gününe kadar insanları kötülük yapmaya teşfik etmektir. şeytan insanları kötülüğe teşvik ederken onların zaaflarından yararlanır.
+ Yorum Gönder


şeytan insanıkötülülere nasıl teşvik eder kısaca,  şeytan insanı resim yapmaya mı teşvik eder