+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda Allah esması fazileti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  Allah esması fazileti

  Allah esmasının fazileti hakkında geniş bilgi


  Bu isim, diğer bütün isimlerin anlamlarını kendisinde toplam varlığı kendinden olan, ibadete layık bir tek mabudun Hak Teâlâ'nın 99 güzel isimlerinden en geniş anlam ifade eden mübarek ismidir. Keza, bütün ism-i şerifler Allah lafzını tarif etmek için vücuda gelmiştir. Her birisi bu ism-i şerifi açıklamak için vardır.Allah lafzında bir tek sıfat yoktur. Bu lafza-i celâl, yüce Mevlâ'nın bütün vasıfları ve sıfatlarım içermektedir. Dolayısıyla çok geniş anlamlar içerir.

  "O, öyle 'Allah'tır ki, O'ndan başka ilâh yoktur. Görülmeyeni de bilir, görüleni de. O, çok esirgeyen, çok bağışlayandır!'

  Bu mübarek ismi dâimi surette tekrarlayan her müminin azamet ve saygısı artar; toplum içerisinde sözü geçen birisi olur. İmam kuvvetlenir, duaları kabul olunur. Şeytanın kötülüklerinden emin olur. Rızkı genişler. Hem dünyada hem de ahrette sıkıntı yüzü görmez. Allah'ın sevgili kulu olur.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Allah esması allahın sahip olduğu doksan dokuz isimlerinin bütün özelliklerini taşıyan geniş bir anlamı olan bir isimdir. allah bağışlayıcıdır , koruyucudur, var olan her şeyi yaratandır , allah muhtaç değildir kısacası allah en büyüktür.
+ Yorum Gönder