+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda El Mütekebbir Esması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  El Mütekebbir Esması


  Esmaül Hüsna El Mütekebbir


  Büyüklük Allah (cc)'ın önemli sıfatlarından biridir ve sadece Ona mahsustur. El-Mütekebbir ismi mahlukâta ait sıfatlardan uzak; korku, yanlış ve temilsiz düşünce, şüphe ve kuruntu dan uzak, Kibriya sıfatıyla her şeyden ayrılmış
  olup, her şeyden yüce ve yüksek olan Allahü Teâlâ manalarına gelir. Her şeyde ve her hâdisede büyüklüğünü gösteren Büyüklük ve ululuk, ancak Allah'a mahsustur, varlığı ile yokluğu Allah'ın bir tek emrine ve iradesine bağlı bulunan kâinattan hiç bir mevcut, bu sıfatı takınamaz.

  Allah her an, her yerde ve her olayda büyüklüğünü ve kudretini açıkça gösterir. Dünya hayatına ve hırslarına dalan insanların üzerine sabah vakti bir kasırga gönde rir. Onların oturdukları şehrin altım üstüne çevirir ve bir daha oturulamayacak hale getirir. Mallarım, mülklerini ve sahip oldukları herşeyi ellerinden alır.
  Bir mü'min samimiyetle 'El-Mütekebbir' ismini devamlı tekrarlarsa, zalimlerin kötülüklerinden emin olur. Her türlü belâdan korunur. Kazancında bereket görür.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  El mütekebbir allahın doksan dokuz isimlerinden biridir. el mütekebbir demek allahın eşi ve benzeri olmadığı anlamına gelmektedir. allha eşi ve benzeri olmayan büyüklüğüne aklımızın yetmediği yaratıcımızdır.
+ Yorum Gönder