+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda 1 ayda 9 kilo verdiren seylan diyeti çayı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  1 ayda 9 kilo verdiren seylan diyeti çayı
  ZAYIFLAMA HAKKINDA BİLGİ


  1 ayda 9 kilo verdiren seylan diyeti çayı

  Bugüne kadar duyduğunuz tüm diyetleri bir kenara bırakın ve Seylan diyetiyle buluşun.. Yaz ayları yaklaşmışken özellikle kadınların genel problemi olan vücut problemlerine çözüm olacak tek diyet olarak görünüyor Seylan diyeti. Daha ince ve zayıf görünmek için birbirinden farklı yollar ve ipuçları deneyen kadınların artık bu yolları aramasına gerek kalmıyor gibi görünüyor. Doğal yollardan bir ay da 9 kilo verebilirsiniz, evet yanlış duymadınız. Dr. İsmail Ağar yazdı.

  Zayıflamanın en etkili ve kesin formüllerini içinde barındıran Seylan diyeti özellikle çok zor kilo veren ve metabolizması çok yavaş çalışanlar için hazırlanmış etkili ve kolay bir diyet çeşididir. Seylan (Sri-Lanka) bölge insanı genel yapı ve itibariyle sağlıklı ve formda tutar. Bu diyetin kalp hastalıklarına yakalanma riskini de azalttığı bir gerçektir. Seylan diyetinde kullanacağınız baharatlar ise sağlık açısından çok kıymetli ve değerli baharatlardır. Baharatların günümüzde diyetler açısından çok önemli bir yeri vardır. Seylan diyetine başlarken kilo vermeye nerden başlayacağınızı beslenme.gen.tr olarak açıklıyoruz..

  Vazgeçilmez değilsin, kenara çekil de yerine gelsin demeyeceğiniz tek baharat köri’dir. Evet yanlış duymadınız. Seylan diyetinde yemeklerinizde sürekli kullanacağınız baharat köri baharatıdır. Yapılan bilimsel ve teknik araştırmalara göre köri baharatının insan vücudun da yağ yakma işlemine çok katkı sağlayan ve yağların yakılmasında çok önemli bir yeri olduğu kanıtlanmıştır. Köri dediğimiz baharat, on çeşit baharat türünün karışımıyla oluşan bir baharattır. Nedir bu baharatlar ?

  Kırmızı biber, demirhindi, hint cevizi, zencefil, kakule, karanfil, kişniş, biber, zerdeçal, kimyon’dan oluşuyor. Günümüzde bir çok sağlık sorunu yaşayan insanlarımız, özelikle tedavisi ağır olan kanser hastalarının da yanında yardımcısı oluyor. Bir çok kanser türüne karşı üstün etkili performans sergileyen köri vücudu zararlı hücrelere karşı koruyor, kolluyor temizliyor. Kanser riskini azaltıyor. Ayrıca köri’nin içinde bulunan zerdeçal, alzhemir ve diyabet hastalarının da tedavisinde etkili rol oynuyor.

  Köri’yi tüketirken, Seylan diyetinde öğlen ve akşamları yemekleriniz de sebze ve etlerinizi pişirirken pirinç pilav vs ise pişirdikten daha sonra serpme yöntemiyle uygulanıyor. Seylan diyetinde sabahları mutlaka ama mutlaka zencefili eksik etmemelisiniz.

  Kahvaltınızı yaparken taze ananas’ı mutlaka tüketmelisiniz. Ananası seçmenizi tavsiye ediyoruz. Ananas’ın yanında alternatif bir seçim olarak greyfurt veya portakalı bir tatlı zencefil ile tüketirseniz, sağlınız açısından daha faydalı olacaktır. Ananas’ın vücudumuz da kan dolaşımını hızlandırdığınızı, kolesterolü düşürdüğünü ve tansiyonunuzu dengelediğini unutmamalısınız. Çok önemli bir mekanizma sağlayan ananas zayıflarken zencefil ile birlikte tüketildiğinde insan metabolizmasını hızlandırıp oldukça önemli bir zayıflama yöntemine giriyor.
  Seylan diyetinde tarçının da yeri çok önemli ve özeldir. Tıpkı öteki baharatlar kadar. Ara öğünlerinizin mucizesi olan tarçını sıvı yöntemlerle tüketmenizi öneriyoruz. Yemek pişirirken de muhakkak kullanmanız gereken bir baharat tarçın. Tarçının vücuda sağladığı yararlar ; Mide problemi olanlar soda içmeyi bırakın ve tarçın için. Mide rahatsızlıklarınızdan kurtulun, şeker problemi olanlar, kan şekerinizi tarçın sayesinde dengeleyin. İnsülin vurmaktan bıkmadınız ?
  Öyleyse sizde tarçını eksik etmeyiniz, sofranızdan..

  Beyaz etlerden tavsiye edeceğimiz, herkesin bildiği gibi balık. Balığın yararları saymakla bitmeyecek kadar fazla. Onun için öğünlerinizde mutlaka balığı eksik etmeyiniz. Ne tür balıklar olabilir ?
  Mezgit, somon, mercan, kuzu balığı, giride, ton balığı, taze tuna ya deniz ürünlerinin en gözde balıkları olan levrek ve çupra’yı seçebilirsiniz. Balığınızı akşam yemeklerinizde yukarıda bahsettiğimiz özel baharat karışımlarıyla birlikte buğulama veya fırında pişirerek afiyetle tüketebilirsiniz.

  Rezene ; Seylan diyetinde tüketmeniz gereken bir diğer baharat ise rezenedir. Rezene sindirim sisteminizi güçlendirir. Sağlığın anahtarı şifresi olarak bilinen rezene Seylan diyetinde çok önemli bir baharattır. Yine yemeklerinizde rezeneyi eksik etmeyerek yemekten sonra hazmı kolaylaştırıcı etkisi ile yemekten sonra rahat, rahat durmanızı sağlayacaktır.

  Et olarak tavuk veya hindi ; Balığa alternatif bir et olarak tavuk veya hindi göğsü yiyebilirsiniz. Haftada bir iki kez yine pişirirken başta köri baharatımız olmak üzer, karabiber, zerdeçal, rezene, ve üzerine zencefil kullanarak etinizi hazırlayıp tüketin.


  Seylan çayı ise ; Özellikle sindirim sistemlerinde problem yaşayanlar için ve hazım problemi çekenler için çok iyi bir etkisi vardır. Çok iyi bir antioksidandır. Vücuttaki metabolizma sonucu oluşan zararlı maddelerin vücuttan dışarı atılmasını sağlar ve içeriğindeki kafein metabolizmayı hızlandırarak hızla kilo vermenize yardımcı olur.

  Sabah ; 1 dilim taze ananas veya greyfurt, Şekersiz siyah çayı tavsiye etmiyoruz, eğer yapabiliyorsanız yeşil çay’ı tercih edin. 2 çay kaşığı zencefil, 1 adet haşlanmış yumurta.

  Ara öğünlerde ; 1 adet ayva veya, 1 adet elma, veya bir det armut üzerine tarçın.

  Öğlen öğünün de ; Köri baharatlı soslu kabak, haşlanmış bir şekilde esmer veya beyaz pirinç.
  Ara öğünde ; Demlenmiş çubuk tarçından çay, 1 dilim taze ananas ya da greyfurt veya 1 küçük muz, 2 adet diyet bisküvi.

  Akşam yemeği ; Yukarıda saydığımız deniz ürünlerinden herhangi bir balık, ya da baharatlı tavuk göğsü veya hindi göğsü, yeşil salata, 1 dilim kepekli yada 100 gram yufka ekmeği.

  Gece yatarken veya yatmadan önce ki ara öğün de ; 1 avuç leblebi, veya fındık, 1 bardak süt. Bol, bol su tüketmenizi de tavsiye ederiz.
 2. Zarafet
  Üye

  Fazla kilosu olan herkesin başvurduğu ilk yöntem diyet listesidir. Pazartesi başlayan diyetlerin nedense genelde sonu gelmez ve ilk haftayı görmeden biter. Zayıflarken vücudun temel çatısını bozmamalı, her gün yeterli proteini mutlaka almalı. Yiyecekler proteince zengin olmalı. En faydalı protein yumurta akında, sonra balık, süt, et ve baklagillerde bulunur. Protein kaybı ile olan zayıflama, gerçekte vücuttan su kaybedilmesidir.
+ Yorum Gönder


hızlı kilo verdiren çaylar,  en hızlı kilo verdiren cay,  1 ayda 10 kilo verdiren cay,  çabuk kilo verdiren çaylar,  kilo verdiren çaylar,  seylan diyeti