+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Kivinin faydaları nelerdir , kivi nelere iyi gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kivinin faydaları nelerdir , kivi nelere iyi gelir
  Kivinin faydaları nelerdir , kivi nelere iyi gelir

  Kivi hem midenize hem de cildinize hitap etmektedir. Vücuttaki bazı hastalıklara iyi gelen ve orantıyı sağlayan besin değeri oldukça yüksek olan kivi ayrıca cilt bakımında da kullanılmaktadır. Cilt kırışmalarına iyi gelen kivi püresi cilde temizler. Bol lifli olan kivi a ve c oldukça fazla olan bir meyvedir.
  Günde bir kivi sizi oldukça dinç tutacaktır. Kabızlığı önleyen kivi sindirim sisteminizi de rahatlatacaktır. Soğuk algınlığı hastalıklarına iyi gelir. Ferahlatıcı etkisi bulunan kivi grip, astım gibi hastalıklara da iyi gelir. Kansız olanlar haydi kiviye çünkü kivi kan yapıcı özelliğe de sahiptir. Karaciğerin çalışmasına faydalıdır ve tansiyonunuzu dengeler.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Kivinin faydaları hakkında kısa bilgi


  Son yıllarda ülkemizde de yetiştirilmeye başlanan kivi C vitamin deposudur. Bir adet kivide bulunan C vitamini günlük almamız gereken C vitamini ihtiyacımızdan çok daha fazladır. Bu yüzden günde bir adet kivi yediğimizde başka C vitamini almamıza gerek yoktur. Bunun yanında kivinin sağlık açısından daha birçok faydası vardır.


  Kivi kolesterol seviyesini düşürür kan basıncını ayarlayarak yüksek tansiyonu düşürür göğüs kanserini önlemede faydalıdır bağışıklık sistemini güçlendirir kanı temizler grip ve soğuk algınlığında tedavi edicidir.
+ Yorum Gönder