+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Sabahları kuru kayısı yemenin faydaları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Sabahları kuru kayısı yemenin faydaları nelerdir
  KURU KAYSI HAKKINDA BİLGİ

  Sabahları kuru kayısı yemenin faydaları nelerdir


  Sabah uyandığınızda 2 bardak su için ve 3-4 adet kuru kayısı yiyin.Böylelikle güne zinde başlamış olacaksınız.Aç uyandığınız için kan şekeriniz düşük olacak kayısı kan şekerini arttırdığı için size tokluk hissi verecek.Ayrıca cildi gençleştirme özelliği de mevcuttur.

  Kuru kayısı hem besleyici hem de potasyum açısından çok zengin bir besindir.
  Kayısı, sindirim sorunlarına iyi geliyor, stresi ve kansızlığı önlüyor. İçerdiği A vitamini cilt bozukluklarının tedavisinde etkili. Ayrıca kuru kayısı, büyümeye yardımcıdır. Görme fonksiyonlarını güçlendirir, şeker hastalığının gelişimini engeller, bağışıklık sistemini korur. İçerdiği potasyum sayesinde kalp kasları ve sinirlerin iyi çalışmasını sağlar. Kayısı lifli bir meyvedir kanserden korur. Her sabah aç karnına yenilen 5-6 adet kuru kayısı kabızlığı önler.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Kayısı besleyici ve iştah açıcıdır. Bol miktarda demir içerdiğinden kansızlığa iyi gelir. Kuru kaysı özellikle tatlı ihtiyacının dengelenmesinde oldukça etkili bir altarnatiftir. Ayrıca yemeklerden önce yenen 2-3 kayısı hazmı kolaylaştırır.
+ Yorum Gönder


kuru kayısı zayıflatırmı,  aç karnına kayısı yemek,  kayısı zayıflatırmı,  kuru kayısının zararları,  aç karnına kuru kayısı yemek,  kuru kayısının faydaları zayıflatırmı