+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Tahin nedir , Tahin neden yapılır , Tahin nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Tahin nedir , Tahin neden yapılır , Tahin nasıl yapılır
  Tahin nedir

  Tahin (tahan) susamın ezilerek ve çeşitli işlemlere tabi tutularak akıcı yağ
  Tahinden yapılan tahin helvası hem çok besleyici hem de lezzetlidir. Tahin, gibi bir hale gelmiş şeklidir.çöven otu ve şekerden yapılır. Tahin ve pekmezi ölçekle karıştırılarak yapılan tahin pekmez karması ile tahinli peksimet ve kıvrım, Uşak kahvaltılarının vazgeçilmez tatlarındandır.
  İyi kalite susam tohumları sıra ile eleme, kabuklarının soyulması ve ayrılması işlemlerinden sonra yıkanarak 150 – 200 ºC ‘de 2 ile 3 saat arasında kavrulur. Daha sonra oda sıcaklığına inene kadar bekletilir. Ardından ezilmek suretiyle hiçbir katkı ve koruyucu madde içermeksizin, tahin elde edilir.
  Tahin kahvaltılarda, unlu mamüllerde tüketildiği gibi içine bal veya pekmez karıştırılarak yüksek besin değerine sahip bir tatlı olarak da tüketilmektedir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Tahinin hammeddesi olan susam, besin maddelerinin kralıdır. Kahvaltı sofralarında pekmeze eşlik eden tahinin özellikle kışın çok doğru bir besin seçimidir. Tahinin halk arasında bilinen en önemli özelliği besleyici olması, kolay acıkmayı engelleyen bir yiyecek olmasıdır.
+ Yorum Gönder


tahin,  tahinin hammaddesi nedir,  tahin nedir,  tahinin hammaddesi,  tahin hammaddesi nedir,  tahın