+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda B rh+ Kan Grubuna Göre Beslenme.. Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  B rh+ Kan Grubuna Göre Beslenme..
  B GRUBUNUN ÖZELLİKLERİ

  Dengelidir

  Sindirim sistemi dayanıklıdır

  Beslenmede katı kuralcı değildir

  Sütlü besinlere ilgi duyabilir

  Strese karşı yaratıcılığını kullanır

  Formda kalabilmek için fiziksel ve zihinsel faaliyetler arasında denge kurması gerekir

  MÜZMİN YORGUNLUK SENDROMU

  0 grubu ve A grubu birçok bakımlardan birbirlerinin tam karşıtı özellikler taşırlar. Fakat B grubu bazı bakımlardan 0 grubunu anımsatır. O kadar ki, bu iki kan grubunun birbirlerine bağlı olduklarını söyleyebiliriz. Tam böyle düşünürken B grubunun bilinmeyen bir özelliği ortaya çıkabilir. Aslında B grubu, insanoğlunun evrim yolculuğunda farklı özellikleri olan insanları ve kültürlerin birleştiricisi sayılır.

  Genelde B grubuna dahil olanlar en ağır hastalıklara karşı bile dayanıklı olurlar. Çağdaş yaşamın getirdiği sorunlar, örneğin kalp hastalıkları ve kanser türleriyle mücadelede kan grubu B olanlar başarılı olabilir. Ancak bu gruptakiler, az görülen hastalıklara karşı kendilerini o kadar iyi savunamazlar. Egzotik bağışıklık sistemi düzensizlikleri ve müzmin yorgunluk sendromu gibi sorunlar onları yenik düşürebilir.

  DİYET NASIL OLMALI

  B Grubundakiler, kendileri için uygun olan beslenme düzenini eksiksiz uyguladıkları takdirde uzun ve sağlıklı bir ömür sürdürebilirler.

  B Grubunun diyeti değişik türlerde yiyecekleri kapsar. Hayvansal gıdalarla sebzeler arasında tam bir denge kurulur. B grubu, A ile 0 grupları arasında denge kurar.

  B grubundakiler için mısır, buğday, mercimek, fındık ve susam kilo aldıran besinlerdir. Bu yiyecekler, kişilerde yorgunluk, vücudun su tutması ve kan şekerinde düşüklük gibi sorunlar yaratır.

  Özellikle yemeklerden sonra kan şekerinin düşmesinden yakınanlar, azar azar ve çok sık beslenmeleri gerektiğine hükmederler. Oysa önemli olan öğünlerin sıklığı değil seçilen yiyeceklerdir. B grubundakilerde kan şekerinin düşmesi sık görülen bir olaydır. Saydığımız yiyeceklerden uzak durulması, bu sorunun B grubundakiler için bir tehlike olmaktan çıkmasını sağlayabilir.

  KOLAY KİLO VERİRLER

  Kısa aralarla yemek yemeyi alışkanlık haline getirenler, çok kısa bir süre sonra sık sık acıkmaya başlarlar. Kilo vermeye çalışanlar için bu hiç de olumlu bir gelişme değil.

  Kan grubu B olanların kilo vermekte pek de zorlanmadıkları biliniyor. 0 grubundakiler tiroid problemleri yüzünden kilo vermekte zorlanırlar. oysa B grubundakilerin böyle bir sorunları yoktur. Aşırıya kaçmamak koşuluyla sütlü besinlerden de yararlanabilirler.

  KARİDES, KALAMAR YOK

  B grubundakilerin vücut sistemlerinde stres yorgunluk ve kırmızı et arasında bir bağ olduğu belirtiliyor. B grubundaki atalarınız, kırmızı et yerine değişik et türlerini tercih etmişlerdi. Eğer bağışıklık sisteminizde sorun varsa, kuzu eti ya da tavşan eti yememelisiniz. Dana ve hindi etini tercih etmelisiniz.

  B grubuna dahil olanlar piliç etinden uzak durmalıdırlar. Günümüzde böyle bir uygulamayı kabullenmek gerçekten çok zor. Tavuk eti yerine hindi eti tercih edilmeli. Çünkü piliç etinde bulunan bazı maddeler, B grubuna zarar verir.

  Derin denizlerde yaşayan balıklar da B grubu için yararlıdır. Fakat ıstakoz, karides, kalamar ve midye gibi deniz ürünlerinden uzak durulmalı.

  SÜTLÜ BESİNLER YARARLI

  Kan grupları arasında sütlü besinlerden yarar sağlayan tek grup B'dir. Ancak Asya kökenli B grubu mensuplarının sütlü besinlere alışmaları zaman alabilir. Sütlü besinler, Asya'ya Moğol istilalarıyla ulaşmıştı. Barbarların besini sayılan sütlü yiyeceklere tepki gösterilmesini de yadırgamamak gerekir. Afrika kökenli B grubu mensupları da sütlü besinlere uyum sağlamakta zorlanırlar. Sütlü besinlere tepki gösteriyorsanız, soya ürünleriyle sütlü besin ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

  Sindirim sisteminizin düzenli çalışabilmesi için zeytinyağını mutfağınızdan eksik etmemelisiniz. Gün aşırı bir yemek kaşığı zeytinyağı tüketmelisiniz. Susam yağı, ayçiçek yağı, mısırözü yağı B grubundakilerin sindirim sistemi için zararlıdır.

  Sebzelerin hemen hepsi B grubu için yararlıdır. Günde dört beş öğün haşlanmış sebze yiyebilirsiniz. B grubunun uzak durması gereken sebzelerin sayısı çok azdır. Domatesten uzak durulmalı. Zeytinyağı çok yararlı olduğu halde, tane zeytin sindirim sistemine zarar verebilir. Ama diğer kan gruplarına kıyasla çok daha zengin bir sebze çeşidinden yararlanabilirsiniz. Yeşil yapraklı sebzeler sizin için bire birdir. Ayrıca patates, lahana, ve mantarı da çekinmeden yiyebilirsiniz.

  Kahvaltı

  Meyve kokteyli

  2 dilim mısır ekmeği

  2 dilim beyaz peynir

  1 haşlanmış yumurta

  Yeşil çay

  Öğle yemeği:

  Marul, salatalık, peynir,

  zeytinyağı ve limonlu salata

  1 Muz

  Ot çayı

  İkindi:

  1 dilim elmalı kek

  Ot çayı

  Akşam yemeği:

  Kuzu pirzolası

  Esmer pirinç pilavı

  Haşlanmış sebze

  Yoğurt

  1 kadeh şarap

  KAN GRUBU B OLANLARA ÖNERİLER

  Kan grubu B olanlar aslında şanslıdırlar. Onlar için önerilen beslenme planını aynen uyguladıkları takdirde önemli hastalıklara yakalanma olasılıkları azalır. Evet, beslenme planınızı aynen uygulayın ve vitamin ve mineral takviyesi almak zorunda kalmayın

  B grubundakiler stres ile mücadelede başarılı olurlar. Vücut egzersizleriyle, zihinlerindeki sorunlardan kurtulmayı başarırlar. Ancak kazanma hırsına gerek olmayan spor dalları onlar için uygundur.

  Vücut egzersizleri herkes için gereklidir.Fakat basketbol, tenis, voleybol gibi rekabet içeren sporlara yönelmeleri doğru olmaz.

  Aerobik (45-60 dakika) haftada 3 kez

  Bisiklet (45-60 dakika) haftada3 kez

  Yüzme (30-45 dakika) haftada 3 kez

  Golf (60 dakika) haftada 2 kez

  Hatha Yoga (45 dakika) Haftada 2 kez


 2. Ziyaretçi

  kilo alabilmem için bi diyet listesi yazmanız mümkünmüdür
 3. Ziyaretçi
  bana bir diyet listesi yollayablirmisiniz 10 kilo fazlam var tesekurler iyi geceler
 4. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  sabah:
  Ayran+soda+limon veyameyve+süt

  öğlen(birisi seçilecek)
  1.salata+yoğurt
  2.salata+meyve
  3.salata+közlenmiş sebzeler
  4.salata+yağsız hazırlanmış tahıl(nohut,mercimek,barbunya vs)

  akşam(birisi seçilecek)
  1.Izgara et,tavuk,balık+yağsız salata+közlenmiş veya haş.sebzeler
  2.etli,tavuklu,balıklı sebze yemekleri+yağsız salata+közlenmiş veya haşlanmış sebzeler
  3.cacık(marul,maydanoz,fesleğen,dereotu,havuç,b ol naneli)+salata+sebze yemeği(et suyu ile hazırlanmış
  gece:marul,salatalık,erik

  BİR GÜNDE:tatlılar,börekler,pastalar ve pizzalardan gerektiğinde sadece bir taneyenecek


  pazar:

  pazarsabahı: herşey serbest

  pazaröğlen: saat 15-16 arası herşey serbest

  gece: söğüş marul ve salatalık


  ERTESİ GÜN

  (pazar gününden sonraki gün yani pazartesi birgün uygulanacak salı günü yukarıdaki listeye devam edilecek

  Sabah: meyve+soda+limon

  Öğle: sınırsız yağsız salata+soda+limon

  Akşam: yağsız haş.salata,sebze yemekleri+meyveler

  sizce ayda kaç kilo verilir

 5. Ziyaretçi
  be gurupları ıcın tavuk etı zararlı degılmıydı

 6. Ziyaretçi
  Biri tavuk Mısır unu yasak diyor bir digeri yenilebilir diyor çok çelişkili açıklamalar, bence hepsi palavra en sağlıklısı sağlıklı beslenmek hepsinden kararınca yemek.

 7. Ziyaretçi
  kan gurubumu çok beğeniyorum

 8. Ziyaretçi
  evet kimin ne dediği belli değil en iyisi sünnete göre beslenmek

 9. Ziyaretçi
  hem b grubu mısırdan uzak dursun deniyo hemde kahvaltıda mısır ekmeği diyo nasıl iş

 10. Ziyaretçi
  Ben zayiflamak istiyorum acil diyet Lutfen

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu


b kan grubuna göre beslenme,  b rh pozitif,  b rh pozitif kan grubu diyeti,  B pozitif kan grubuna göre beslenme,  b rh ,  b rh kan grubuna göre beslenme