+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda 0 rh Kan Grubuna Göre Beslenme.. Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  0 rh Kan Grubuna Göre Beslenme..
  O KAN GRUBUNUN ÖZELLİKLERİ

  Onlara 'Avcı'deniliyor. İlk insanların kan gruplarının 0 olduğu sanılıyor.

  Et yemeye bayılırlar

  Sindirim sistemleri sağlamdır

  Bağışıklık sistemleri fazla hareketlidir

  Diyet yapmaya zor alışırlar

  Çevreye uyumları zaman alır.

  Stresten kurtulmak için fiziksel faaliyetlere ağırlık verirler

  Enerjik ve ince kalabilmek için metabolizmalarının hızlanması gerekir.

  Vahşi hayvanları avlayıp onların etleriyle beslenen atalarımız fiziksel egzersiz ve hayvansal protein ile ayakta kalıyorlardı. Bugün sizin uygulayacağınız 0 grubu diyetin başarılı olabilmesi için yağsız ve kimyasal madde içermeyen ( dondurulmamış) kırmızı et ve beyaz et ve balık yemelisiniz. 0 grubundakiler süt ve sütlü besinlere, diğer gruplardakiler kadar kolay alışamazlar.

  Tahıl ürünleri, ekmek ve taneli sebzeleri mümkün olduğu kadar az tüketirseniz kilo verebilirsiniz. Buğdayda bulunan gluten maddesi, 0 grubuna dahil kişilerin kilo vermelerini engeller. Bu nedenle buğday unundan yapılmış yiyeceklerden uzak durulması gerekiyor.

  0 kan grubundaki kişilerin metabolizmaları düşük hızda çalışıyor olabilir. Tiroid hormonu üretmekten başka bir görevi olmayan iyodun yeterli miktarda olmaması, 0 grubundaki kişilerin yediklerini yakmalarını zorlaştırıyor.

  İşte bu nedenle 0 kan grubuna dahil olanların bol bol deniz ürünleri, iyotlu tuz, karaciğer, kırmızı et, ıspanak ve brokoli ile beslenmeleri öneriliyor. Bu arada bir noktayı da belirtmek istiyoruz: Yiyeceklerinizin miktarına dikkat etmelisiniz. Atalarımız bir oturuşta bir kilo et yemiyorlardı. Günlük et tüketiminiz 180 gramı geçmemeli.

  SÜT VE YUMURTA YOK

  0 grubuna dahil kişilerin midelerindeki asit miktarı yüksek olduğu için eti kolayca sindirirler . Fakat midenizde fazla asitlenme olmasını önlemek için et proteini tüketimini, sebze ve meyve yiyerek dengelemelisiniz.

  0 grubuna dahil olanlar, süt ürünlerinden ve yumurtadan uzak durmalılar. Onların metabolizmaları ağır çalışır ve sütlü besinlerin de metabolizmayı yavaşlattığı biliniyor. Süt ve sütlü besinler, vücudun kalsiyum ihtiyacını giderirler. Vücudunuzda kalsiyum eksikliği olmaması için çeşitli haplarla kalsiyum ihtiyacınızı gidermelisiniz.

  SIVI YAĞ TERCİH EDİLMELİ

  0 kan grubuna dahil olanlar için sıvı yağlar tavsiye ediliyor. Sıvı yağlar, özellikle zeytinyağı önemli bir besin kaynağıdır. Mono doymamış yağları, özellikle zeytinyağını tercih ederseniz, kalp ve damar sağlığını da korumuş olursunuz. Bu yağın kandaki kolesterol miktarını da azalttığı biliniyor.

  SIFIR KAN GRUBU İÇİN ÖRNEK DİYET

  Kan grubunuza uygun diyet hazırlarken sizlere bir haftalık, on beş günlük ya da bir aylık listeler sunmayı düşünmedik.

  Kan grubunuzun özelliklerine göre hangi yiyeceklere ağırlık vermeniz gerektiğini bildikten sonra listenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

  Ayrıca bizim önerimiz, belirli bir süre diyet uygulayıp sonra eski duruma dönmek değil.

  Kan grubunuza uygun bir beslenme düzenine kavuşup, bunu ömür boyu uygulamanızı öneriyoruz.

  Kahvaltı

  2 dilim mısır ekmeği, tereyağı

  ya da fındık ezmesi sürülmüş

  180 gram sebze suyu

  Muz

  Yeşil çay ya da ot çayı

  ÖĞLE YEMEĞİ

  180 gram haşlanmış dana eti

  Ispanak salatası

  Elma veya ananas

  Su ya da soda

  İKİNDİ

  1 dilim elmalı kek

  Yeşil çay ya da ot çayı

  AKŞAM YEMEĞİ

  Kuzu pirzola,

  Haşlanmış brokoli

  Haşlanmış patates

  Karışık mevsim meyveleri

  Bira ya da şarap (bir kadeh)

  SIFIR KAN GRUBUNA ÖNERİLER

  0 kan grubundakiler için vitamin ve mineral takviyesi önem taşıyor. Metabolizmayı hızlandırmak, kanın pıhtılaşma gücünü artırmak, şişkinliği önlemek ve tiroid bezinin çalışmasını düzene sokmak gibi hedeflere ulaşmak için gerekli. Ancak vitamin takviyesi denilince akla öncelikle C vitamini gelir. Oysa 0 kan grubundakilere uygun yiyeceklerde C vitamini bol miktarda bulunmaktadır. D vitamini almak da gerekmez.

  0 kan grubundakilerin öncelikle B vitaminlerine ağırlık vermeleri öneriliyor. İkinci sırada K vitamini var. Ve tabii kalsiyum takviyesi unutulmamalı

  Kanın pıhtılaşma gücü zayıf olduğu için doktora danışılmadan A vitamini takviyesi almak yanlış olur. Bilindiği gibi A vitamini kanı zayıflatır, yoğunluğunu azaltır.

  Sağlıklı olmanın birinci şartı dengeli beslenmek ise, ikinci şartı da egzersiz yapmak. 0 kan grubuna dahil olanların uygulamaları gereken egzersizlere bir göz atalım. 0 kan grubundaki kişiler kilo vermek isterlerse, fiziksel faaliyetlere ağırlık vermelidirler. Size bir egzersiz çizelgesi sunuyoruz:

  Aerobik (40-60 dk.)

  haftada 3-4 kez

  Yüzme (30-45 dakika)

  haftada 3-4 kez

  Jogging (30 dakika)

  haftada 3-4 kez

  Ağırlık kaldırma (30 dakika) haftada 3 kez

 2. Ziyaretçi

  yüzme yerine tenis yapsam olurmu
 3. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  arkadaşım eğzersiz ve spor yapmak istiyosanız hangi sporu yapsanız sizin için daha iyidir.
 4. Ziyaretçi
  ben sıfır grubuyum ama ac kalamıyuorum dıyrt yapamıyorum ne yapabılırım

 5. Ziyaretçi
  bu etlere benim sahip olmam için çok para bulmam gerekk

 6. Ziyaretçi
  hayatımda hıc ılac ,takvute vıtaminn kullanmadım neden kalsıyumu suttunn peynırden dırekk alıcagıma vıtamın haplarıyla alayım kı cokkkk sacmaaaa yazıııı

 7. Ziyaretçi
  Bira ve şarap mı?! Allah sizi ıslah etsin. Başka da ne denir ki? Sağlığa zararlı ve haram olan bir şeyi, kan grubu içeceği olarak vermek hangi türden bir aklın ürünüdür bilinmez. Size diyecek bir şey bulamıyorum. Müslüman ülkesinde salyangoz satıyorsunuz. Yazıklar olsun! Buna sessiz kalmak bir Müslümana yakışmaz.

 8. Ziyaretçi
  onları hız yeme demiyo az ye diyo

 9. Ziyaretçi
  içkinin de içinde bulunduğu diyet listesine de ilk defa şahit oluyorum,çok boş bir yazı olmuş elinize sağlık!!!

 10. Ziyaretçi
  İckinin icinde oldugu saglikli beslenme ne kadar inandirici olur ustelik musluman bir ulkede bu tavsiye ne kadar yakisiksiz kalmis.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu


0 rh kan grubuna göre beslenme,  0 rh pozitif kan grubu diyeti,  0 rh pozitif beslenme,  0 rh beslenme,  0 kan grubuna göre beslenme,  0 rh pozitif kan grubuna göre beslenme