+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Anemi Belirtileri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Anemi Belirtileri
  Anemi Belirtileri Nelerdir

  Aneminin en yaygın belirtisi kandaki oksijen azlığına bağlı enerji eksikliğidir. Yeterince dinlenmenize karşın halsizlik ve aşırı yorgunluk hissedebilirsiniz. Sabahları uyanmak zorlaşabilir ve gün içinde şekerleme yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu belirtiler iş veya okul hayatınızı olumsuz etkileyecek kadar şiddetlenebilir.

  Yine kandaki oksijen eksikliğine bağlı olarak kalp, organlara yeterli oksijen taşınması için daha hızlı çalışabilir. Hızlanan kalp atışı nefes darlığına ve göğüs bölgesinde ağrılara neden olabilir. El ve ayakların üşümesi, sık yaşanan baş ağrısı, zihin karışıklığı, dikkat eksikliği ve sinirlilik hali aneminin diğer belirtileri arasında yer almaktadır.

  Anemisi olan kişilerde cilt daha soluk olur. Baş dönmesi sık görülür, ileri vakalarda bayılma ve bilinç kaybı yaşanabilir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Kansızlık tedavisi tamamen kansızlığın çeşidi ve altta yatan hastalık ile ilgilidir. Anemide, kanın oksijen taşıma kapasitesi azaldığından, dokulara taşınan oksijen miktarı da azaldığı için doku hipoksisi gelişir.
+ Yorum Gönder